Jaunimo savanoriška tarnyba

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) –  intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val./ mėnesį* savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST Pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 35 val./mėn.) nenutrūkstama tarnyba suteikia 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas. Jaunimo savanoriškos tarnybos aprašą galite rasti čia (https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/aa3158f2797711e89188e16a6495e98c?jfwid=14f2281hod)

*Savanoriška veikla turi būti vykdoma ne mažiau kaip 2 val. per savaitę ir ne mažiau kaip 35 val. per mėnesį, tačiau ne mažiau kaip 110 val. ir ne daugiau kaip 130 val. per 3 mėnesius nuo Sutartyje nurodytos savanoriškos veiklos pradžios datos ir ne mažiau kaip 240 val. per 6 mėnesius. Ji turi būti vykdoma Sutartyje nustatytu terminu pagal savanorio, Priimančios organizacijos ir SVO organizacijos suderintą jaunimo savanoriškos veiklos savanorio grafiką (Aprašo 1 priedas). Pagal jaunimo savanoriškos veiklos savanorio grafiką savanoris gali be pateisinamos priežasties nevykdyti veiklos vieną kartą (ne daugiau kaip 1 savaitę) per visą Sutartyje nustatytą savanorio jaunimo savanoriškos tarnybos atlikimo terminą. Savanoriška veikla gali būti vykdoma nuotoliniu būdu, tačiau ne daugiau kaip 8 val. per mėnesį, tai turi būti nurodyta jaunimo savanoriškos veiklos savanorio grafike.

KĄ DARYTI JEI NORIU TAPTI JST PROGRAMOS DALYVIU?

Dėmesio: Primename, jog sprendimas dėl neformaliuoju būdu įgyjamų kompetencijų pripažinimo  priimamas kiekvienais metais lapkričio pabaigoje.  2021 m. jaunimo savanoriška tarnyba pripažįstama stojamojo balo dedamąja dalimi, daugiau galite skaityti čia (https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/7192e4dc334e11eb8c97e01ffe050e1c?positionInSearchResults=0&searchModelUUID=1f8d4644-28b6-4201-a7e5-8c55954fc52e)

2 kartus per metus yra skelbiamos pagrindinės registracijos į JST programą, kuriose gali registruotis jaunuoliai iš visų Lietuvos savivaldybių. Taip pat yra skelbiamos 3-4 papildomos registracijos į laisvas JST programos vietas konkrečiose savivaldybėse bei papildomos registracijos į savivaldybių papildomai finansuojamas JST įgyvendinimo vietas.  Registracijos nuoroda nėra aktyvi visą laiką, tačiau norintys pirmieji gauti informaciją – kviečiami užsisakyti naujienlaiškį adresu https://jst.jrd.lt/newsletter ir gauti informacinį pranešimą apie paskelbtą registraciją.

Užsiregistravusių jaunuolių kontaktai perduodami apskritį kuruojančios SVO organizacijos mentoriams, į programą savanoriai kviečiami iš eilės pagal registracijos datą ir laiką. Savivaldybėse programos vietų skaičius ribotas, todėl užsiregistravusieji, tačiau nepatekusieji į programą savanoriai bus pakviesti atlikti tarnybą atsiradus galimybei. 

JST yra programa turinti savitą struktūrą ir neatsiejamus komponentus – tai ne tik intensyvi tarnyba, tačiau ir reguliarūs susitikimai kuratoriumi (priimanti organizacija (PO)) ir su mentoriumi ( savanorišką veiklą organizuojanti organizacija (SVO organizacija)), darbas bendrųjų kompetencijų lavinimo temomis, todėl savanoriška veikla, kuri vyko ne programos rėmuose, nesuteikia 0,25 stojamojo balo. Tik savanoriai, pasirašę trišalę sutartį su PO ir SVO organizacija ir kurių tarnybos valandų grafikai pateikiami Jaunimo reikalų departamentui bei vyksta nuolatinis darbas su PO kuratoriumi, SVO mentoriumi(e), įgija JST baigimo  pažymėjimą.
Norite sužinoti daugiau apie pagrindinius programos reikalavimus?

Pažiūrėkit informacinį video: https://www.youtube.com/watch?v=2tRBf9QXqrM

NORI SUŽINOT, KUR GALI SAVANORIAUTI SKUODO RAJONOS SAVIVALDYBĖJE?

Akredituotų įstaigų sąrašą rasi čia: https://jrd.lt/informacija-jaunimui/savanoryste/organizaciju-paieska (nepamiršk nusistatyti paieškos filtrų)

KĄ DARYTI, JEI ATSTOVAUJU PRIIMANČIĄ ORGANIZACIJĄ IR MES NORIME ĮGYVENDINTI JAUNIMO SAVANORIŠKĄ TARNYBĄ?

Priimančioms organizacijoms – tai proga tapti akredituota savanorius priimančia organizacija, t.y. vieta, kurioje gali savanoriauti jaunas žmogus. Organizacija įsipareigoja savanoriui sudaryti 40 val. per mėnesį savanoriškos veiklos planą (grafiką), kuris atitiktų savanorio kompetencijas ir būtų prasmingas tiek savanoriui, tiek pačiai organizacijai. Kuratorius įsipareigoja apmokyti jauną žmogų, ugdyti ir palaikyti tarnybos metu, aptarti veiklas ir sunkumus kartą per dvi savaites. Priimanti organizacija gauna savanorių pagalbą ir ilgalaikį įsipareigojimą, mainais suteikdama kokybišką veiklą ir atitinkamą palaikymą savanoriams.

Kaip tapti akredituota Priimančia organizacija? Skaityti čia: https://jrd.lt/informacija-jaunimui/savanoryste/po-akreditacija

KĄ DARYTI, JEI NORIU ORGANIZUOTI SAVANORIŠKĄ VEIKLĄ SAVO AR KITOSE SAVIVALDYBĖSE?

Savanorišką veiklą organizuojanti organizacija – organizacija, kuri rūpinasi ne tik adminsitracine programos įgyvendinimo dalimi, bet ir kokybe – nukreipia savanorius, teikia palaikymą priimančioms organizacijoms ir savanoriams, vysto savanorišką veiklą savo regione. Svarbiausia mentorių veiklos dalis – individualus ar savanorių grupės lydėjimas įgalinant asmeninį kiekvieno jauno žmogaus augimą.

Kaip tapti akredituota SVO organizacija? Skaityti čia: https://jrd.lt/informacija-jaunimui/savanoryste/svo-akreditacija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paskelbta: 27 lapkričio, 2019 | Atnaujinta: 22 birželio, 2021