Apie savivaldybę

Skuodo rajono savivaldybės herbas
Skuodo rajono savivaldybės herbas

Skuodo rajono savivaldybė (toliau – savivaldybė) išsidėsčiusi Lietuvos šiaurės vakaruose ir ribojasi su Mažeikių, Kretingos, Plungės rajonais, Latvijos Respublika. Skuodo rajono savivaldybės bendras plotas – 911 km2. Rajonas užima 1,4 proc. Lietuvos ir 17,5 proc. Klaipėdos apskrities teritorijos. Didžioji Skuodo rajono dalis yra Vakarų Kuršo aukštumoje, pietryčiai siekia Rytų Žemaičių plynaukštę ir vidurio Žemaičių aukštumą, rytuose – Pajūrio žemumą. Aukščiausia rajono vieta (171 m) yra aukštumoje tarp Kruopių ir Gudalių.

Skuodo kraštas garsėja riedulių gausa (Barstyčių akmuo, Kulalių riedulynas ir kt.). Savivaldybėje yra Žemaitijos nacionalinio parko dalis, Salantų regioninio parko dalis, 9 draustiniai. Per Skuodo rajoną teka Bartuva su intakais Luoba ir Apše, Šventoji, pietinį pakraštį siekia Minijos baseinas (Notė); telkšo 3 ežerai, 15 tvenkinių. Yra Bartuvos ichtiologinis draustinis, Žemaičių botaninis parkas. Rajono miškingumas – 16,7 proc. Didžiausi miškai – Margininkų, Večių, Laumių, Barstyčių. Būdingi eglynai, pušynai.

Pagal administracinį teritorinį suskirstymą Skuodo rajono savivaldybė priklauso Klaipėdos apskričiai. Savivaldybės centras – Skuodo miestas. Miestas minimas nuo 1253 m., kai Livonijos ordino magistras ir Kuršo vyskupas dalijosi čionykštes žemes. 1572 m. J. Chodkevičius, stengdamasis išnaudoti miestelio geografinę padėtį ir paskatinti miestelio augimą, išrūpino Skuodui Magdeburgo teises. 1918–1940 m. Skuodas buvo valsčiaus centras, o nuo 1950 m. tapo rajono centru.

Skuodo rajone yra 1 miestas – Skuodas, 4 miesteliai – Barstyčiai, Ylakiai, Lenkimai ir Mosėdis, 171 kaimas. Rajone yra 9 seniūnijos: Aleksandrijos, Barstyčių, Ylakių, Lenkimų, Mosėdžio, Notėnų, Skuodo, Skuodo miesto ir Šačių seniūnija. Skuodo rajone palankios geografinės sąlygos, geras kelių tinklas gabenti žemės ūkio produkciją į Klaipėda, Palangą ir kitus miestus, taip pat į Latviją ir kitas užsienio valstybes. Netoliese yra įsikūręs Palangos oro uostas (už 50 km), taip pat Kauno ar Rygos oro uostai (250 km), jūrų uostas (70 km), Klaipėdos LEZ (80 km). Savivaldybėje nėra išplėtota geležinkelių infrastruktūra.

Savivaldybės administracija

Skuodo rajono ugdymo įstaigos 

Skuodo rajono savivaldybės kontroliuojamos įstaigos

 
 

Paskelbta: 19 lapkričio, 2019 | Atnaujinta: 9 lapkričio, 2023