Įsidarbinimo galimybės

Užsienyje esantis Lietuvos pilietis, dar iki grįždamas į Lietuvą, Užimtumo tarnybos (UT) internetiniame puslapyje uzt.lt gali rasti informacijos apie laisvas darbo vietas, situaciją darbo rinkoje ir jos tendencijas. Taip pat asmuo gali susipažinti su įsidarbinimo galimybėmis bei darbo rinkai aktualių profesijų grupių pasiūlos ir paklausos situacija skirtingose Lietuvos savivaldybėse. Grįžęs į Lietuvą, ieškantis darbo asmuo gali registruotis teritoriniame UT skyriuje (pagal faktinę gyvenamąją vietą).

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, ketvirtus metus iš eilės grįžtančių gyventi į Lietuvą piliečių skaičius yra didesnis nei išvykstančių. Į Lietuvą 2020 m. grįžo 20,8 tūkst., 2021 m. – 23,7 tūkst., 2022 m. – 20,7 tūkst., o 2023 m. – 20,6 tūkst. (iki gruodžio 1 d.) Lietuvos Respublikos piliečių. Dažniausios grįžtamosios migracijos kryptys: Jungtinė Karalystė, Norvegija, Airija, Vokietija, Švedija, Nyderlandai, Danija.

2023 m. Užimtumo tarnybos atliktas tyrimas parodė, kad net 55,1 proc.  emigravusių Lietuvos piliečių norėtų grįžti gyventi į tėvynę. Tai yra net 15 proc. daugiau nei ankstesnėje apklausoje (Užsienio lietuvių apklausa, 2020 m.).

Užimtumo tarnyba vykdo iniciatyvą „Gal į Lietuvą?“, skirtą specialiai užsienio lietuviams. Iniciatyvos tikslas – aiškios ir paprastai pateiktos informacijos apie Lietuvos darbo rinką, laisvas darbo vietas, darbdavius ir jų lūkesčius sklaida. Siekiant paskatinti išankstinį pasiruošimą grįžimui ir apsvarstyti karjeros galimybes Lietuvoje, rengiami susitikimai su lietuvių bendruomenių nariais, profesionalų klubais, bendradarbiaujama su Lietuvos Respublikos ambasadomis. Sužinokite daugiau.

Pradėjus vykdyti grįžtamąją migraciją skatinančias priemones, vienu iš pagrindinių Užimtumo tarnybos partnerių tapo Užsienio reikalų ministerijos Globalios Lietuvos Departamentas, koordinuojantis Lietuvos diasporos klausimus. Nuo 2024 m. Užimtumo tarnyba praplėtė bendrų veiklų spektrą ir prisijungė prie Užsienio reikalų ministerijos sukurtos vieno langelio informacinės platformos, kuri skirta padėti planuojantiems sugrįžti ir jau sugrįžusiems rasti aktualią informaciją – Grįžtu.LT.

Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo kontaktai:

Lina Gureckienė
Įdarbinimo konsultantė
*Aptarnauja Skuodo rajono savivaldybę

IŠ SVETUR GRĮŽTANTIEMS LIETUVIAMS – PAPILDOMAS DĖMESYS

 

Paskelbta: 23 gegužės, 2024 | Atnaujinta: 23 gegužės, 2024