Gyventi

Edukacija

Skuodo rajono savivaldybėje veikia gimnazijos (Pr. Žadeikio, Ylakių ir Mosėdžio), progimnazija (Bartuvos), profesinė mokykla (Skuodo amatų ir paslaugų mokykla), neformaliojo švietimo įstaigos (Skuodo meno mokykla, Atviras jaunimo centras), lopšeliai darželiai (Skuodo, Ylakių, Mosėdžio).

Neformalus ugdymas

Siekiant ugdyti vaikus, būtina skatinti užsiimti ir papildoma veikla, todėl Skuode plečiasi neformalaus ugdymo pasiūla ir vis didėja tėvų ir vaikų noras įsitraukti į naujas veiklas.

Savivaldybėje yra numatytos prioritetinės informacinių technologijų, sporto, gamtos mokslų, inžinerijos, menų ir matematikos programos, vykdomos Savivaldybės kaimiškose seniūnijose. Prioritetai išskirti siekiant populiarinti aktualias mokslo kryptis kaimo vietovėse.

52

– tiek augo mokinių, lankančių finansuojamas laisvųjų mokytojų ir NVO vykdomas programas, skaičius.

20 000

– tiek eurų Skuodo rajono savivaldybė skyrė vaikų ir jaunimo neformaliajam švietimui organizuoti 2024 metais. Numatyta vykdyti 15 projektų.

 

Socialinis saugumas

Skuodo rajono savivaldybė kasmet plečia socialinių paslaugų tinklą, organizuodama ir teikdama naujas socialines paslaugas pagal įvertintą socialinių paslaugų poreikį. 2023 metais buvo išplėtotos dienos socialinės globos paslaugos asmens namuose, išaugo ilgalaikės socialinės globos paslaugų gavėjų skaičius.

Taip pat yra numatytos programos siekiant užtikrinti neįgaliųjų, skurstančių ir gausių šeimų socialinį saugumą.

Socialinis saugumas svarbus siekiant kurti savo miestui, daugiau informacijos apie tai rasite Skuodo rajono savivaldybės puslapyje.

Galvoji apie grįžimą į Lietuvą? Sužinok, kokie yra pirmieji žingsniai sugrįžus Renkuosi Lietuvą puslapyje.

 

Nekilnojamas turtas

Skuode ir rajone palanki nekilnojamojo turto padėtis, kad susikurtumėte jaukius namus. Savo svajonę įsigyti nuosavą būstą paversti realia – galėsite daug greičiau, o namai ir darželis bus kelių kilometrų atstumu ir kamščius galėsite iškeisti į laiką su šeima.

Vidutinė būsto pasiūlos kaina, €/m²

Norite įsigyti būstą? Pradėkite paieškas dabar!

 

Laisvalaikis

 

Sportas

Skuodo rajono savivaldybės prioritetas, nes jis yra svarbus socialinis faktorius ugdant sąmoningą ir sveiką visuomenę.

Skuodo rajono savivaldybė remia sporto renginius, sporto organizacijas ir tam yra numačiusi specialias finansavimo programas. Susipažinti su artėjančiais sporto renginiais galite čia.

1

2023 m. rugsėjo 8 dieną iškilmingai atidarytas rekonstruotas Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos stadionas

 

Bendruomeninė veikla ir savanorystė

Bendruomeninė veikla ir savanorystė padeda ne tik susirasti bendraminčių ir įsilieti į vietos gyvenimą, bet ir suteikia galimybę užsiimti socialiai atsakinga veikla.

Galvoji apie savanorystę? Gal ši informacija padės apsispręsti?🫶
📣 Skuodo rajone akredituotos priimančios organizacijos:
✅ Ylakių vaikų lopšelis–darželis;
✅ Mosėdžio vaikų lopšelis–darželis;
✅ Maltos ordino pagalbos tarnyba Skuodo grupė;
✅ Skuodo atviras jaunimo centras;
✅ Skuodo rajono kultūros centras;
✅ Skuodo socialinių paslaugų šeimai centras;
✅ Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka. Padaliniai: Ylakiai, Mosėdis, Didieji Rūšupiai.

Šventės

Skuodas mėgsta švęsti, todėl kasmet organizuoja Kalėdų eglutės įžiebimo, miesto ir rugsėjo pirmosios šventes. Daugiau gali sužinoti čia.

Paskelbta: 23 gegužės, 2024 | Atnaujinta: 23 gegužės, 2024