Lenkimuose atidengta Jurgiui Ambraziejui Pabrėžai ir Simonui Daukantui skirta skulptūra

Paskelbta 25 liepos, 2021 m., skiltyje Aktualu, Naujienos

Lenkimuose bendruomenės iniciatyva sukurta nauja prasminga, reikšminga erdvė – skverelis, kuriame puikuojasi didžiulė skulptūra, skirta visai Lietuvai ir ypač Skuodo kraštui svarbioms asmenybėms – mokslininkui, botanikui, pedagogui, žemaičių raštijos veikėjui, dvasininkui Jurgiui Ambraziejui Pabrėžai ir istorikui, rašytojui, švietėjui Simonui Daukantui. Skulptūra atidengta šiandien Šv. Onos atlaidų metu.

„Šiandien ypatinga proga – džiaugiamės Lenkimų bendruomenės iniciatyva, kuri dabar jau puošia visą Skuodo kraštą. Didingiems kraštiečiams skirta skulptūra pasitinka į rajoną atvykstančius ir tarsi palinki gero kelio iš rajono išvykstantiems. Dėkoju Lenkimų bendruomenės nariams ir Lenkimų seniūnijos kolektyvui už atsakingą darbą ir pastangas, jų dėka pagerbtas garsių asmenybių atminimas“, – sakė Savivaldybės meras Petras Pušinskas.

Skulptūros autorius taip pat kraštietis tautodailininkas Jonas Pušinskas.

2021 metus LR Seimas paskelbė Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metais. Simboliška, kad Lenkimuose minėta skulptūra pastatyta būtent šiais metais.

Daug kam gali kilti klausimas, kodėl skulptūra dvejiems šviesuoliams vienu metu. Jurgis Ambraziejus Pabrėža ir Simonas Daukantas buvo pažįstami, bendraminčiai. J. A. Pabrėža Simoną Daukantą net prisimindavo savo maldose, o dabar Simono Daukanto klėtelėje esančiame muziejuje viena erdvė yra skirta būtent J. A. Pabrėžos veiklos pristatymui.

Prie skulptūros pastatyti aktyvaus Lenkimų bendruomenės nario Romualdo Tumos daryti suoliukai.

Skuodo rajono savivaldybė skulptūros padarymui, sutvarkymui, jos aplinkos paruošimui skyrė apie 8 000 Eur.

Šią svarbią dieną Lenkimų Šv. Onos bažnyčioje šv. Mišias laikė Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.

Kiek vėliau po skulptūros atidengimo šventės dalyvių laukė Skuodo rajono kultūros centro Lenkimų skyriaus liaudiškos muzikos kapelos „Armonikieriai“ ir ansamblio „Jonis“ koncertas.

Šventės metu pagerbtos varduvininkės Onos. Padėkota visiems skulptūros ir šventės rėmėjams.