VšĮ „Padovanokim šypseną“ teikia kompleksinę pagalbą vaikams, nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje

Paskelbta 8 vasario, 2024 m., skiltyje Naujienos

Organizacija „Padovanokim šypseną“  nuo 2024 m. sausio mėnesio plečia teikiamų paslaugų spektrą, stiprindama teikiamų paslaugų prieinamumą, užtikrinant kompleksinės pagalbos asmenims, nukentėjusiems nuo smurto, išaugusį poreikį.

Nuo šių metų organizacija įgyvendina projektą „Kompleksinių paslaugų teikimas vaikams, nukentėjusiems nuo smurto ar netiesioginio smurto artimoje aplinkoje (liudytojams), ir jų šeimų nariams“, kurio tikslas – teikti kokybišką kompleksinę pagalbą ir stiprinti vaikų psichinę sveikatą, mažinant neigiamas vaikų patirto smurto pasekmes Skuodo rajono savivaldybėje.

Smurtas artimoje aplinkoje – tai latentinė problema, kurioje vyrauja sunkūs psichologiniai procesai, na, o potencialus smurto aukų skaičius yra bent kelis kartus didesnis nei manoma. Daugelis vaikų, patiriančių smurtą artimoje aplinkoje yra ir fizinės prievartos aukos. Remiantis mokslinių tyrimų duomenimis smurtautojais neretai tampa artimiausi žmonės vaiko aplinkoje. Organizacijos „Padovanokim šypseną“ veikla yra orientuota į smurto prevenciją, prisidedant prie smurtinių atvejų pasireiškimo mažinimo bei psichologinės pagalbos teikimo vaikams, kurie patiria ar patyrė įvairias smurto formas.

Tikslinė auditorija: vaikai ir jų šeimos nariai (smurto liudytojai), nukentėję nuo smurto ar netiesioginio smurto artimoje aplinkoje.

Projekto trukmė: 2024 m. sausio mėn. – 2024 m. gruodžio mėn.

Organizacijai „Padovanokim šypseną“ Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija (NSPVP06782) skyrė 20,000 Eur.

Kompleksines paslaugas vaikams ir jų šeimos nariams, nukentėjusiems nuo smurto apima:

  • individualias ir (ar) grupines psichologo konsultacijas vaikams ir jų šeimų nariams, patiriantiems neigiamas smurto pasekmes;
  • savitarpio pagalbos grupių organizavimą ir vedimą asmenims, siekiantiems stiprinti psichinę sveikatą bei mažinti trauminės patirties padarinius;
  • tėvystės įgūdžių stiprinimo programą vaiko, gyvenančio smurtinėje aplinkoje tėvams ar globėjams;
  • šeimos konsultavimą nuotoliniu būdu, konsultacijos tėvams/globėjams krizinių situacijų metu;
  • Neurotreniruočių „NeurOptimal“ seansus vaikams, tai pažangi neurotechnologija, skirta smegenų optimizavimo ir geresnio jų funkcionavimo skatinimui. Jos tiesioginė sąveika su centrine nervų sistema (CNS) yra matematiškai pagrįsta ir yra įvardinama kaip išskirtinai efektyvi komunikacija su žmogaus smegenimis.

Detalesnė informacija ir registracija telefonu 8 683 20 467, el. paštu [email protected] ir Facebook socialiniame tinkle https://www.facebook.com/padovanokimsypsena .