Vasaros pavojai

Paskelbta 10 birželio, 2021 m., skiltyje Naujienos

Vasara – tai poilsio metas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Vis daugiau žmonių leidžia laiką gamtoje – prie jūros, ežerų, tvenkinių, miške ir kitose atvirose teritorijose (vietose). Deja, poilsis gamtoje ne visada suteikia tik džiugių akimirkų – tenka susidurti ir su pasitaikančiais pavojais bei žinoti kaip jų išvengti. Kad prie vandens telkinių reikia elgtis atsargiai, pasakojama kiekvienais metais, tačiau nelaimingų atsitikimų vis pasitaiko.

Kad jūsų šeimos ir artimųjų neištiktų tragedija, svarbu prisiminti: neplaukite už plūdurų, nors ir gerai mokate plaukti. Vasaros pramogoms nesirinkite vietų, kuriose galite netikėtai įkristi į vandenį: nebūkite ant stataus kranto, prieplaukos krašto, tilto. Stenkitės maudytis ne vienas, o mažamečiai vaikai gali maudytis tik suaugusiųjų prižiūrimi. Nepalikite vaikų be priežiūros net ir nedideliuose baseinėliuose.  Besimokantiems plaukti verta turėti plaukimo liemenes, pripučiamas rankoves ir kitokias pagalbines priemones.

Pavojai maudantis vandens telkiniuose: gylis, nuovargis, per šaltas vanduo, nepažįstamas krantas, status ir slidus krantas, srovė, per didelis atstumas nuo kranto, mėšlungis, šokas, netikėtai įkritus į vandenį, gausi vandens augmenija, girti suaugusieji.

Negalima maudytis: jeigu nežinote maudymosi vietos gylio, dugno ypatybių, jeigu esate labai pavargęs (smarkiai dirbote ar sportavote) ar blogai jaučiatės, jeigu esate perkaitęs, jei šalta, jeigu vandens temperatūra mažesnė nei 14 C, vakare, kai tamsu, ką tik pavalgius, pilnu skrandžiu. Reikia palaukti mažiausiai pusvalandį, o dar geriau – valandą, valgant, kramtant kramtomąją gumą – lengva užspringti, o bandant įkvėpti oro, galima į kvėpavimo takus įtraukti vandens, jeigu artėja audra su perkūnija – tuomet reikia eiti kuo toliau nuo paplūdimio, jeigu bangos didesnės nei 70 cm, jeigu paplūdimyje iškelta raudona vėliava.

Gražios o svarbiausiai saugios vasaros.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gebėjimo departamento prie VRM

Klaipėdos priešgaisrinės gebėjimo valdybos

Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija