Vaizdo kameros – prevencijai ir žmonių požiūriui keisti

Paskelbta 11 lapkričio, 2021 m., skiltyje Naujienos

Skuodo mieste prie kai kurių konteinerių aikštelių, kur dažnai pastebimas netinkamas atliekų tvarkymas, pakabintos vaizdo stebėjimo kameros. Tose vietose, kur įrengtos kameros, pakabinti įspėjamieji ženklai, pranešantys apie vaizdo stebėjimą.

„Kameros įrengtos prevenciniais tikslais. Vykdant atliekų tvarkymo kontrolę ne kartą pastebėta, kad prie mišrių atliekų konteinerių paliekama nemažai neleistinų atliekų: automobilių stiklai, plastmasės detalės, statybinės, didelių gabaritų atliekos. Tokios atliekos teršia miestą ir trukdo švara bei tvarka besirūpinančiai įmonei atlikti savo darbą“, – sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rokas Rozga.

Nors kameros pastatytos neseniai, tačiau jau matyti, kad sprendimas jas įrengti pasiteisino –  užfiksuoti ir identifikuoti pažeidėjai.

Užfiksuoti administraciniai pažeidimai buvo susiję su Skuodo miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių arba Skuodo rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų nesilaikymu.

Kaip sako Savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius, nors vaizdo kameros padeda nustatyti konkrečius pažeidėjus, jos, pirmiausia, yra skirtos tam, kad gyventojai imtų keisti savo požiūrį ir nepaliktų savo atliekų bet kur.  „Kameros geriausiai veikia kaip įspėjimas – žmonės žino, kad jos yra ir kad jie gali būti nufilmuoti. Taip tikimės, kad vis daugiau gyventojų ims vengti daryti šios rūšies pažeidimų“, – teigia jis.