Vaikų vakcinacija: 5–11 metų vaikai bus skiepijami tik VšĮ Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centre.

Paskelbta 30 gruodžio, 2021 m., skiltyje Naujienos

Informuojame, kad tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai registruoti vaikus vakcinacijai gali internetu www.koronastop.lt arba skambindami trumpuoju numeriu 1808 bei į VšĮ Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centro registratūrą . Vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turės lydėti vaiką į VšĮ Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centrą, o atvykus pateikti savo ir vaiko asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis, todėl sutikimo pažymos pildyti nereikės.

Vaikai nuo 5 iki 11 metų amžiaus skiepijami dviem mažesnio tūrio „Comirnaty“ vakcinos dozėmis. Tarp pirmos ir antros dozės turi būti daroma 21 dienos pertrauka.

Pažymime, kad 5–11 metų vaikai bus skiepijami tik VšĮ Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centre. Dėl galimybės pasiskiepyti reikėtų pasidomėti iš anksto ir registruotis telefonu (8 440) 43 814.

COVID-19 liga persirgusiems vaikams galioja tokia pati tvarka, kaip ir suaugusiems:

registruotis vakcinacijai galima ne anksčiau kaip 150 dienų po ligos nustatymo;

skiepijama viena vakcinos doze, išskyrus šiuos atvejus:

jeigu praėjus ne mažiau kaip 21 dienai po COVID-19 ligos yra atliekamas antikūnų tyrimas ir gaunamas neigiamas rezultatas;

gydytojo sprendimu asmenims, kuriems taikomas sisteminis imunosupresinis gydymas ar yra nustatytas imunodeficitinis sutrikimas;

esant objektyvioms aplinkybėms ir asmeniui arba jo atstovui pageidaujant būti vakcinuotam pagal dviejų dozių vakcinavimo schemą.