Turistiniuose objektuose, kuriuose galima pamatyti ledyno tirpsmo pėdsakus, numatomi pokyčiai

Paskelbta 11 rugpjūčio, 2021 m., skiltyje Aktualu, Naujienos, Planuojami darbai

Prasidės žadėti Šilalės komplekso ir Šauklių kadagyno poilsiavietės aplinkos tvarkymo darbai. Liepos 30 d. Savivaldybės administracija su UAB „Tomanta“ sudarė rangos darbų sutartį už 23 527,24 Eur. Darbai turėtų būti atlikti per keturis mėnesius.

Šilalės kompleksas patenka į lankomiausių objektų dešimtuką, yra seniausia Žemaitijoje ir ilgiausiai veikusi pagonybės vieta, kurioje galima pamatyti ledyno tirpsmo išskobtą Erlos upės klonį bei Šilalės kūlį – penktą pagal dydį Lietuvoje akmenį. Šalia Didžiojo kūlio, apie XVI–XVII a., veikė pagoniška šventykla su židiniu ir akmens aukuru, kuris yra atstatytas į savo pirminę vietą. Be to, šioje vietovėje aptikti ankstyvosios žemdirbystės (naudoti I tūkst.–II tūkst. viduryje) laukai su akmenų aptvarais ir krūsnimis. Toliau takas veda pro dar vieną akmenį su dubeniu, prie kurio taip pat buvo atliekamos pagoniškos kulto apeigos.

Šauklių kadagynas-riedulynas ir Šilalės kompleksas yra vieni unikaliausių Lietuvos objektų. Juos lanko ne tik Skuodo rajono gyventojai, bet ir turistai, atvykstantys iš visos Lietuvos ar užsienio.

Minėtų objektų aplinka bus labiau pritaikyta lankymui: bus sutvarkyta Šilalės kaimo geologinio-archeologinio komplekso teritorija, kurioje bus atnaujinamas lauko akmenų grindinys aplink penktą pagal dydį Lietuvos akmenį ir nutiestas naujas takas link kitų netoli esančių akmenų, atnaujinamos laiptų pakopos. Projekto metu bus įrengtas natūralus takas, vad. žaliatakiu, nauji suoliukai, informaciniai stendai, biotualetas, stovas dviračiams, Šauklių kadagyno poilsiavietėje bus įrengtas biotualetas ir persirengimo kabina.

Skuodo rajono savivaldybė vadovai džiaugiasi numatytais darbais, nes minėti turistiniai objektai yra dažnai lankomi vietos žmonių ir čia atvykstančių. Norisi, kad čia visi rastų aplinką, kurioje galėtų pasigrožėti, pailsėti, pasisemti įspūdžių.