„Tūkstantmečio mokyklų“ programos koordinacinis susitikimas

Paskelbta 19 balandžio, 2024 m., skiltyje Naujienos

Balandžio 16 d. būrelis savivaldybės „Tūkstantmečio mokyklų“ (toliau – TŪM) projekto įgyvendinimo grupės narių ir sričių koordinatorių buvo pakviesti dalyvauti Europos socialinio fondo agentūros (toliau – ESFA) organizuotame renginyje „TŪM jungtys II“.

Susirinkusius pasitiko visas būrys TŪM programos atsakingų darbuotojų ir jų vadovė Judita Šarpienė.

Pradedančioms įgyvendinti projektą savivaldybėms buvo pristatyti svarbiausi aspektai apie keturių TŪM sričių (lyderystės veikiant, įtraukiojo ugdymo, kultūrinio ugdymo, STEAM ugdymo) veiklų koordinavimą mokyklose. Šias veiklas Skuodo rajono savivaldybė taip pat išsigrynino ir pasitvirtino pažangos plane ir pamažu pradeda įgyvendinti.

TŪM akademija bei visa programos komanda pasirengusi pagelbėti kiekvienam besikreipiančiam koordinatoriui: kalbėta apie veiklas ir jų fiksavimą ataskaitose, viešinimą, atsakomybių pasiskirstymą, tinklaveikos ir tęstinumo svarbą.

Skuodiškiai grįžo sužinoję naujų dalykų, pasikartoję žinomus, pasidaliję patirtimi su kolegomis iš kitų šalies savivaldybių. O renginio pabaigoje, apibendrinant susitikimo rezultatus ir mintis, kurias išsinešė po susitikimo, daugelis pažymėjo tokį apibūdinantį atsakymą: „Kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių“. Vadinasi, daugelis dalykų ėmė aiškėti. Juk tada, kai nesupranti nieko, ir klausimų nekyla.

Sužinota naujų dalykų, pasikartotos žinios, pasidalinta patirtimi su kolegomis iš kitų šalies savivaldybių
„Tūkstantmečio mokyklų“ projekto įgyvendinimo grupės nariai ir sričių koordinatoriai

Gegužės 3 dieną Skuodo TŪM įgyvendinimo grupė ir sričių koordinatoriai keliaus į Palangos savivaldybę, kur tikisi naudingų pokalbių ir akivaizdžių patarimų iš kolegų, kurie TŪM programą pradėjo įgyvendinti beveik prieš metus.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

 

Aldona Jasienė

„Tūkstantmečio mokyklų“ programos įgyvendinimo grupės

Skuodo rajono savivaldybėje vadovė