Trijulė – velnias, laumė ir ragana – įsikūrė Barstyčiuose

Paskelbta 13 balandžio, 2021 m., skiltyje Naujienos

Balandžio 10 d. Barstyčiai atidengė Mažosios kultūros sostinės Klaipėdos apskrityje renginių ciklo „Mitologijos ženklai Barstyčių žemėje“ skulptūras-simbolius: velnią, laumę ir raganą.

„Rajone dar neteko to matyti. Įdomi ir originali idėja. Kraštiečių rankos tai sukūrė. Kviečiu kiekvieną apsilankyti Barstyčiuose, šios seniūnijos apylinkėse, kuršių žemėje ir pajausti tikrą mitologiją“,  – ragino Savivaldybės meras Petras Pušinskas.

Kaip sakė Barstyčių kaimų bendruomenės pirmininkė Ramunė Petreikienė, pati Barstyčių žemė padiktavo mitologinę renginių ciklo kryptį, simbolių pasirinkimą. Gražiausios Barstyčių vietos apipintos legendomis ir padavimais.

Skulptūromis pasigrožėti miestelio centre bus galima visus metus.

Skulptūrų autoriai – kraštiečiai, menininkai Antanas Jankauskas, Augustinas Kluoda, Linas Nikartas. Jų pačių teigimu, skulptūras sukurti padėjo meilė savo gimtajam kraštui, pasiaukojimas ir atsidavimas.

Iki šių skulptūrų-simbolių pastatymo taip pat nuveikta nemažai darbų, kad Barstyčiai skambėtų, kaip Mažoji kultūros sostinė.

Tiesa, karantinas stipriai diktuoja savo sąlygas. Kadangi šiuo metu negalima organizuoti renginių, kuriuose buriasi žmonės, tad orientuojamasi į miestelio puošimą: įvažiavimai į Barstyčius papuošti Mažosios kultūros sostinės vėliavomis, pagrindinių gatvių gyvenamųjų namų ir įstaigų langai papuošti verpstėmis su užrašu „Barstyčiai – mažoji kultūros sostinė 2021“. Kiek vėliau, pagerėjus orams, miestelis dar bus papuoštas kitomis mitologinėmis puošmenomis. Taip pat sukurta Barstyčių meno tarybos grupė, rašyti projektai finansavimui gauti, ieškota rėmėjų, atlikta daug derinimo darbų.

Artėjančios Kultūros dienos proga praėjusį savaitgalį padėkota Barstyčių žmonėms už nuopelnus savo kraštui, sugalvotos vardinės nominacijos ir įteikti prizai – nominacijos ženklelis ir marškinėliai su Barstyčių herbu.