Tęsiama prevencinė priemonė „Dūmų detektoriai užtikrina saugumą jūsų namuose“

Paskelbta 7 lapkričio, 2022 m., skiltyje Naujienos

Prevencinės akcijos „Dūmų detektoriai užtikrina saugumą Jūsų namuose“ metu gyventojų klausiama, ar  namų aplinka, kurioje jie praleidžia didžiąją dalį laiko yra pakankamai saugi? Ar gyventojai turi įsirengę  namuose dūmų detektorius, ar  kuria sau ir savo vaikams saugią gyvenamąją aplinką?

Prevencijos tikslas–gyventojų saugumo užtikrinimas. Įsirengę dūmų detektorius namuose, garso signalo pagalba,  gyventojai būtų įspėti apie kilusį pavojų namuose. Nors didelė dalis aplankytų gyventojų žino apie dūmų detektorių svarbą, tačiau jo įsirengimą atidėlioja vėlesniam laikui.

Patariama namuose įsirengti dūmų detektorius, juk gaisras nėra pastebimas iš karto. Pradžioje  degimas vyksta nežymiu dūmų išsiskyrimu, kuris priklausomai nuo laiko ir sąlygų vis spartėja. Patalpose įrengti dūmų detektoriai  dūmų aptikimą ir perspėjimą apie gaisrą dūmų detektoriui perduoda tik po  1 minutės, o nesant dūmų detektoriaus nėra ir įspėjamojo signalo apie pavojų, todėl degimo procesas pailgėja dar viena minute.

Gaisro atveju kiekviena minutė yra svarbi, nes degimo metu išsiskiriantys dūmai yra labai pavojingi sveikatai, be to didelė tikimybė uždusti. Nesudarykime sąlygų likti pavojui Jūsų namuose. Identifikuokite pavojus ir žinokime, kaip reikėtų elgtis išgirdus pavojaus signalą, kad  nekiltų sąmyšis ir dar didesnis pavojus. Dėl įsiplieskusio gaisro  dažnai patiriami sužalojimai, kurių galima išvengti įsirengus dūmų detektorius. Dūmų detektorius įspėja apie pavojų, o pavojaus atveju skambinti 112.

Prevenciją vykdo Skuodo rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Mindaugas Jazbutis ir Savivaldybė administracijos vyriausioji specialistė Edita Jautakienė, atsakinga už civilinę saugą savivaldybėje.