Šventėje „Pri dėdiojė kūlė“ ne tik skambios folkloro dainos, bet ir žaismingi netikėtumai: ant didžiausio Lietuvos akmens vaikštinėjo ožiukas

Paskelbta 24 gegužės, 2021 m., skiltyje Aktualu, Naujienos

Skuodo rajono kultūros centro nuotrauka. Ožiukas ant didžiausio Lietuvos akmens.

Po šeštadienį įvykusios folkloro šventės „Pri dėdiojė kūlė“ įsitikinta, kad Barstyčiuose – Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje – įdomybių tikrai netrūksta. Folkloro šventėje, skambant ansamblių „Barstītē“, „Platelee“ „Šatrija“ ir grupės „Kitava“ dainoms, žmones vis stebino ant didžiulio Puokės akmens vaikštinėjantis „Boer“ veislės ožiukas Nakabis. Į jį krypo ne vieno šventės dalyvio žvilgsnis. Svarstyta, ar tai suplanuota renginio dalis, ar gražus netikėtumas.

Kaip minėjo ožiuko šeimininkas, skulptorius Augustinas Kluoda (plačiau žinomas, kaip Gloudens), ožiukas į šventę atsivestas, siekiant plėtoti mitologijos temą, kuri yra pagrindinis akcentas, norint tinkamai reprezentuoti Barstyčius. Ar vestis ožiuką nedvejota – jo būdas draugiškas, tad tikėtasi, kad jis bus puiki atrakcija vaikams ir visiems šventės dalyviams. Ožiuko pasirodymas ant didžiausio Lietuvos akmens buvo tarsi priminimas, kad Barstyčių miestelyje galite susitikti ir su kitomis mitologinėmis būtybėmis: velniais, laumėmis, raganomis, paslaptingaisiais vorais, magiškomis katėmis.

„Tiesa, renginys buvo turiningas, žaismingas, linksmas, čia puikiai tarpusavyje derėjo mitologija, legendos ir liaudies dainos, šokiai, žaidimai. Džiaugiuosi, kad Barstyčių bendruomenė yra tokia išradinga, kūrybinga ir pateisina Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardą. Jau dabar miestelis yra gerokai atsinaujinęs, čia gausu įdomių mitologinių objektų ir dar bus įvairių renginių, iniciatyvų, tad kviečiu visus nepraleisti progos, pasidomėti ir apsilankyti“, – ragino Savivaldybės meras Petras Pušinskas.

Skuodo rajono savivaldybės meras dėkoja Barstyčių kaimų bendruomenei už iniciatyvas.

Barstyčių kaimų bendruomenės pirmininkė Ramunė Petreikienė pasidžiaugė, kad nuo 2008 m. organizuojama tradicinė folkloro šventė „Pri dėdiojė kūlė“ buvo puikus startas renginiams, kurie jau gali būti organizuojami laikantis visų saugumo reikalavimų. Iki šiol visos iniciatyvos skelbtos tik virtualioje erdvėje. Šventėje „Pri dėdiojė kūlė“ mitologijos ženklų prasmę puikiai atskleidė renginio vedėja Virginija Žitkuvienė. Šventėje koncertavusiems įteikti suvenyrai: lininiai maišeliai, žvakės, molinės lėkštės su Barstyčių  miestelio ir Mažosios kultūros sostinės  simbolika.

Kiti planuojamų renginiai.

Visai neseniai barstytiškiai taip pat pradėjo kviesti keliautojus į interaktyvią kelionę „Pamatyk, Pajausk, Išgirsk“.  Čia kiekvieną atvykusį su kelionės sąlygomis ir kelionei reikalingais elementais pasitiks didžiulis stendas miestelio centre. Kelionę sudaro net 7 objektai ir 4 paslaptingos istorijos, o prie viso to kelionės metu dar galima pasigrožėti mitologinėmis skulptūromis: nuo katinų iki vorų, laumžirgių, plaukiančių žuvelių, medžių veidų. Tam tikrose miestelio vietose taip pat galima rasti sūpuokles, tad kelionė tikrai neprailgs, o suteiks naujų žinių ir smagaus bei turiningo laiko. Be to, kiekvienas, pasivaikščiojęs žemėlapio maršrutu ir pasidaręs nuotraukų koliažą su grotažyme #PamatykPajauskIšgirstkBarstyčius, gali gauti prizą.