Sveikatos klausimai aptarti su Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininku Antanu Matulu

Paskelbta 4 vasario, 2021 m., skiltyje Naujienos

Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas savo Facebook paskyroje teikia informaciją apie nuotolinį pasitarimą dėl sveikatos klausimų.

„Sveikatos srityje turime nemažai neatsakytų klausimų ir neišspręstų situacijų, kurias būtinai reikia sutvarkyti. Tik yra dalykų, kurių vien tik Savivaldybės jėgomis nėra galimybių išspręsti, todėl kreipiausi į Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininką Antaną Matulą, kuris po mūsų pokalbio suorganizavo nuotolinį susitikimą su komiteto narais, Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais, Skuodo rajone veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų vadovais, Savivaldybės vadovais ir administracijos specialistais.

Pasitarimo metu išdėsčiau situacijas, kurioms reikalingi aiškūs sprendimai. Daug dėmesio skirta greitosios medicinos pagalbos finansavimui, dabar Skuodo rajone veikia dvi medicinos pagalbos brigados, tačiau skiriamas finansavimas tėra 1,1 brigadai. Skiriamų lėšų nepakanka. Antanas Matulas patikino, kad būtina daryti pakeitimus skaičiavimuose, skirstant finansavimą. Paprašiau atkreipti dėmesį, kad VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filiale nebėra vaikų ligų, chirurgijos skyrių, todėl GMP pervežimų kiekis yra padidėjęs, o atstumai, kuriuos tenka suvažinėti į kitas sveikatos įstaigas, yra nemaži, tad ir sąnaudos yra didelės. Būtina įvertinti šias aplinkybes.

Taip pat akcentavau, kad Skuodo rajono gyventojams būtina suteikti skubią pirmąją pagalbą. Turėtų būti specialistas, kuris apžiūri, suteikia paslaugas, įvertina, ar žmogų reikia gabenti į kitą įstaigą. Susitikimo metu kalbėta apie šeimos gydytojų trūkumą, didelius šeimos gydytojų darbo krūvius. Išsakyti pastebėjimai, kad Skuodo rajone reikėtų aktyviau vykdyti širdies ir kraujagyslių ligų, priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos, atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio, gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencines programas. Skuodo rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovai taip pat išdėstė problemas, su kuriomis tenka susidurti“, – rašė Savivaldybės meras.