Skuodo rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos autoparkas papildytas dar vienu automobiliu

Paskelbta 8 gruodžio, 2021 m., skiltyje Naujienos

Gaisrinis automobilis nupirktas Barstyčių ugniagesių komandai. Ugniagesiai nuo šiol į gaisrus ir kitas nelaimes skubės naujai gautu naudotu, bet puikios būklės 1996 metų gaisriniu automobiliu „Mercedes-Benz“. Automobilis nupirktas už 48 000 Eur Vokietijoje. Jo įsigijimui lėšas skyrė Skuodo rajono savivaldybės taryba.

„Ačiū Savivaldybės tarybos nariams, pritarusiems lėšų skyrimui. Automobilio jau labai reikėjo, nors iki šiol Barstyčių komandos naudotas automobilis dar buvo techniškai tvarkingas, tačiau jau skaičiavo ne vieną dešimtį. Šis naujasis automobilis taip pat nėra naujas, tačiau puikios būklės“, – sakė Savivaldybės meras Petras Pušinskas.

Apžiūrint naująjį automobilį, aptarti jo parametrai, privalumai. Šio pirkinio svarba nebuvo abejojančių.

„Šis automobilis labai reikalingas pastiprinimas mūsų ugniagesių komandai Barstyčiuose. Jame yra viskas, ko reikia efektyviam ugniagesių darbui užtikrinti. Tai puiki investicija dėl žmonių saugumo. Nors aišku viena, linkima, kad gaisrinis automobilis į iškvietimus važiuotų kuo rečiau,“džiaugėsi naujuoju pirkiniu Savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius.

„Dabar naujasis gaisrinės automobilis jau visiškai sukomplektuotas. Viskas pirkta pagal viešųjų pirkimų procedūras. Senasis automobilis talpino 1,8 kub. vandens, naujasis talpina 3,5 kub. m. Rida nedidelė – tik 23 tūkst. kilometrų. Gaisrinio automobilio siurblio našumas – 50 litrų vandens per sekundę“, – minėjo Skuodo rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Mindaugas Jazbutis.

Mindaugas Jazbutis taip pat informavo, kad papildomai už 4010 Eur pirkta gaisrinio automobilio įranga bei už 1062 Eur buvo rekonstruoti pakeliami vartai. Gaisrinio automobilio įranga ir vartų rekonstravimo darbai nupirkti iš Skuodo rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos lėšų.

„Apie priešgaisrines tarnybas visuomenė dažnai sprendžia pagal turimo inventoriaus būklę, ugniagesių gelbėtojų elgesį, todėl labai svarbu, kad ugniagesiai gelbėtojai atvykę į gaisravietę būtų visapusiškai tinkamai pasiruošę. Tiesa, produktyviai veikianti komanda priklauso nuo vadovo ir nuo darbuotojų įgūdžių. Dėkojama Skuodo rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovui Mindaugui Jazbučiui už atsakingą atstovavimą tarnybai ir Skuodo rajono savivaldybės tarybai už lėšų skyrimą  gyventojų saugumui užtikrinti“, – džiugų įvykį komentavo Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė, atsakinga už civilinę saugą rajone, Edita Jautakienė.