Skuodo rajono savivaldybėje vyko Narkotikų kontrolės komisijos posėdis

Paskelbta 14 balandžio, 2022 m., skiltyje Naujienos

Skuodo rajono savivaldybėje vyko Narkotikų kontrolės komisijos posėdis. Jo metu buvo apžvelgta statistika ir supažindinta su informacija dėl narkotinių, psichotropinių medžiagų naudojimo ir platinimo Skuodo rajone.

Komisijos narys bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Skuodo rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Artūras Tiškus pateikė informaciją, jog 2021 metais Skuodo rajone policija registravo tik 6 pranešimus, kurie susiję su narkotinėmis medžiagomis. Iš šešių pranešimų pasitvirtino du ir abiem atvejais buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 259 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti).

Taip pat 2021 metais administracine tvarka, dėl pažeidimo, numatyto LR ANK 71 str. (narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas be gydytojo paskyrimo), buvo nubausti du Skuodo rajono gyventojai.

2022 metais Skuodo rajone policija registravo tik 1 pranešimą, kuris susijęs su narkotinėmis medžiagomis. Pagal minėtą pranešimą pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 259 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti).

2022 metais administracine tvarka, dėl pažeidimo, numatyto LR ANK 71 str. nubaustų asmenų nėra. Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė Erika Berdnikovič pateikė informacija apie psichotropinių medžiagų vartojimo prevenciją ir statistiką Skuodo rajono savivaldybėje. Diskutuota apie paviršių testavimą mokyklose, kuris leistų identifikuoti narkotinių medžiagų pėdsakus.

Skuodo rajono socialinių pedagogų būrelio pirmininkė Dalia Baužienė informavo, kad pastebėtas išaugęs elektroninių cigarečių rūkymas. Posėdžio metu padaryta išvada, kad norint išspręsti šias problemas svarbu didinti jaunų žmonių sąmoningumą,