Skuodo rajono savivaldybėje tekstilės konteinerius aptarnaus „Ecoservice“

Paskelbta 27 sausio, 2022 m., skiltyje Naujienos

Ekologinių sprendimų bendrovė „Ecoservice“ pradeda tekstilės atliekų konteinerių aptarnavimą Skuodo rajono savivaldybėje, gyventojams įprastos šių atliekų surinkimo vietos nesikeis. Panaudota, tačiau dar tinkama dėvėti tekstilė bus vežama į tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje ir paruošta antriniam naudojimui arba perdirbimui.

Perims konteinerių aptarnavimą

Skuodo rajono savivaldybėje yra 15 tekstilės atliekoms skirtų konteinerių, kurių administravimą perima „Ecoservice“. Bendrovė numatė, kad konteinerių skaičius ir jų buvimo vietos nesikeis, jį galima rasti https://ecoservice.lt/skuodas/tekstiles-surinkimas-skuodo-regione/

„Iš pirmo žvilgsnio didelių pokyčių skuodiškiams nebus – konteineriai, jų stovėjimo vietos nesikeis. Tačiau iš esmės keisis tai, kad pasirūpinsime tolimesniu tekstilės gyvavimo ciklu. Moderniame rūšiavimo centre tekstilę perrūšiuosime į kategorijas antriniam panaudojimui arba perdirbimui. Taigi, kartu mažinsime aplinkos taršą“, – sako „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo verslo direktorius Konstantinas Gurinas.

Didžioji dalis į rūšiavimo centrą atkeliaujančios tekstilės, apie 80 proc., yra dar tinkama dėvėti, todėl yra skiriama antriniam panaudojimui. Likusi tekstilės dalis taip pat yra tikslingai panaudojama – apie 10 proc. perdirbama į industrines šluostes, o 10 proc. tekstilės yra negrįžtamai sugadinta ir gali būti panaudota šilumos energijai gauti.

Pasak K. Gurino, tekstilės rūšiavimas ir pakartotinis panaudojimas yra ypač svarbus siekiant sumažinti sąvartynuose atsiduriančios šios žaliavos kiekį. Perdirbti tekstilę yra pakankamai sudėtinga dėl daugybės gamyboje naudojamų skirtingų audinių sudėčių, todėl siekiama, kad nesugadinti tekstilės gaminiai pasiektų tuos žmones, kuriems jie dar būtų reikalingi.

Tik nesugadintai tekstilei

„Kad tekstilės gaminių rūšiavimo procesas būtų sklandesnis, labai svarbus ir gyventojų indėlis – jau namuose tekstilę reikėtų atrinkti ir į konteinerį išmesti nebereikalingus, tačiau tik tvarkingus gaminius. Tekstilė prieš ją išmetant į tam skirtą konteinerį, turėtų būti švari, sausa ir sudėta į plastikinius maišelius. Tekstilės konteinerius galima rasti gyventojų dažnai lankomose vietose – prie seniūnijų ir bendro naudojimo konteinerių aikštelėse“, – paaiškino K. Gurinas.

Tekstilės konteineriuose galima palikti tik nesuplyšusius, švarius ir dar tinkamus naudoti drabužius, batus porose, rankšluosčius, patalynės užvalkalus, užuolaidas, diržus ir rankines, kuprines. Jau sudėvėtus ir naudoti netinkamus tekstilės gaminius, atraižas, kilimus reikėtų pristatyti į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles.

Kol kas numatyta, kad Skuodo rajono savivaldybėje „Ecoservice“ tekstilės atliekas iš konteinerių surinks vieną kartą per mėnesį, paskutinį mėnesio penktadienį, pirmas surinkimas numatytas sausio 28 d. Jei konteineriai užsipildytų greičiau, bendrovė prašo gyventojus apie tai informuoti telefonu – 8 46 383473, kad galėtų organizuoti papildomą išvežimą.

„Ecoservice“ tekstilės atliekų surinkimu rūpinasi dar devyniose savivaldybėse – Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Radviliškio, Kupiškio, Joniškio, Trakų, Šalčininkų ir Raseinių rajonų. 2021 m. „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo centre iš viso išrūšiavo 670 tonų tekstilės atliekų.