Skuodo rajono savivaldybėje darbo vizitu lankėsi LR vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė

Paskelbta 17 gegužės, 2024 m., skiltyje Naujienos

Šiandien Savivaldybėje lankėsi LR vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su komanda. Viena svarbiausių susitikimo temų – civilinė sauga, jos stiprinimas. Taip pat dėmesys skirtas kriminologinei situacijai rajone ir priešgaisrinei apsaugai.

Aktualius klausimus su svečiais aptarė Savivaldybės meras Stasys Gutautas, vicemerės Audronė Pitrėnienė ir Inga Jablonskė, Savivaldybės administracijos direktorių pavaduojanti Nijolė Mackevičienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas, Skuodo rajono policijos komisariato viršininkas Kęstutis Bončkus.

Ministrė paminėjo, jog Vyriausybės siekis – kad priedangose užtektų vietos ne mažiau kaip 50 proc. gyventojų (60 proc. – miestų sav., 40 proc. – rajonų sav.). Skuodo rajono savivaldybė yra viena iš tų savivaldybių, kuri pasiekė nustatytą tikslą ir šia kryptimi dirba toliau.

Akcentuota, kad priedanga skirta trumpalaikei (iki kelių valandų) apsaugai kilus oro pavojui.

Visas priedangų vietas galima rasti šiame puslapyje: https://lt72.lt/kolektyvines-apsaugos-statiniai-priedangos-ir-rusiai/

Savivaldybės meras užsiminė, kad rajone yra 11 sirenų, kuriomis gyventojai būtų informuojami apie ekstremalius įvykius. Tačiau, atkreiptas dėmesys, jog reikalingos naujesnės sirenos, būtina modernesnė sistema, kad gyventojai būtų tinkamai informuoti net tuo atveju, jei nelieka elektros. Atnaujinus sirenas, perspėjimas pasiektų daugiau žmonių.

Ministrė informavo, kad perkamos naujos sirenos, taip pat kalbėta, kad esant poreikiui gyventojai būtų informuojami specialiai paskirta technika.

Savivaldybės atstovai išsakė pastebėjimą, kad per pratybas ne visi gyventojai gauna apie įvykį perspėjančias žinutes. Atsakyta, kad gyventojų pasiekiamumas žinutėmis yra gerokai didesnis nei buvo anksčiau, bet šį klausimą vis dar reikia spręsti. Užsiminta, kad kuriama mobilioji programėlė, kurioje žmonės ras visą reikiamą informaciją apie įvykį, priedangas, rekomendacijas.

Savivaldybės meras taip pat minėjo, kad reikalingos lėšos radijo stotelėms, kurios būtų labai naudingos, siekiant palaikyti ryšį ekstremalių įvykių metu su institucijomis, kai nėra galimybės susitiekti kitų įrenginių pagalba.

Užsiminta, kad taip pat reikalingi elektros generatoriai, galintys užtikrinti institucijų veiklos tęstinumą.

Visiems gyventojams rekomenduojama būti pasiruošus išgyvenimo krepšius. Jie gali būti naudingi bet kokios nelaimės atveju, nebūtinai tik karo.

Savivaldybės meras Stasys Gutautas informavo, kad neturima įrengtų, pritaikytų patalpų, į kurias būtų galima priimti žmones iš kitų savivaldybių, įvykus nelaimei Astravo atominėje elektrinėje. Būtinos lėšos patalpų pritaikymui.

Skuodo rajono policijos komisariato viršininkas Kęstutis Bončkus plačiau informavo apie nusikalstamas veikas. Skuodo rajone per metus užfiksuota 160 veikų: viena didžiausių problemų –smurtas artimoje aplinkoje. Taip pat yra nemažai vagysčių, neblaivių vairuotojų. Mokyklose dėl psichotropinių medžiagų naudojimo ryškių tendencijų nepastebima, prevencija vykdoma nuolat.

Ministrė paminėjo, kad sudaryta galimybė apie narkotikų paplitimą ir vartojimą pranešti anonimiškai. Tam skirta speciali linija (tel. +370 700 60 777).

Savivaldybės meras išsakė pastebėjimą, kad būtina susirūpinti policijos pareigūnų skaičiumi. Šiuo metu rajone trūksta 7 policijos pareigūnų.

Ministerijos atstovai informuoti, kad daug dėmesio skiriama prevencijai dėl gaisrų. 2023 m. aplankyti 398 gyvenamieji būstai visose Skuodo rajono seniūnijose. Asmenims su negalia, socialinės rizikos šeimoms, daugiavaikėms šeimoms, vienišiems senjorams buvo sumontuoti 153 dūmų detektoriai.

Susitikimo metu išties aptarta daug svarbių temų ir klausimų. Be abejonės, kad po šio susitikimo toliau bendradarbiaujant bus dar daugiau aiškumo.