Skuodo rajono savivaldybė kviečia Skuodo rajono gyventojus teikti idėjas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti

Paskelbta 28 vasario, 2022 m., skiltyje Naujienos

Skuodo rajono savivaldybė, pirmą kartą įgyvendindama dalyvaujamąjį biudžetą, kviečia Skuodo rajono gyventojus teikti idėjas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti bei kurti. Skuodiškių idėjų laukiama nuo š. m. kovo 1 d. iki š. m. balandžio 1 d.

Apie dalyvaujamąjį biudžetą   

Dalyvaujamasis biudžetas tai būdas kartu su bendruomene priimti sprendimus dėl viešųjų lėšų panaudojimo, kai bendruomenės nariai patys siūlo idėjas Savivaldybei ir balsuodami renka labiausiai patikusias. Daugiausiai gyventojų balsų sulaukusią idėją Skuodo rajono savivaldybė įgyvendins skirdama tam net 40 tūkst. eurų, iš kurių 20 tūkst. eurų bus skirta Skuodo miesto seniūnijoje įgyvendinamai idėjai ir 20 tūkst. eurų Skuodo rajono idėjai.    

Idėjas, kaip pagerinti bei kurti gyvenamąją aplinką ir viešąją infrastruktūrą, gali teikti ne jaunesni nei 16 metų savo gyvenamąją vietą Skuodo rajone deklaravę gyventojai. Svarbu paminėti, kad idėja turi būti patraukli dar 20-iai Skuodo rajone gyvenamąją vietą deklaravusių ne jaunesnių kaip 16-os metų žmonių, kurie pritarimą idėjai išreikštų savo parašais. Idėjas kviečiame siųsti el. paštu [email protected] arba atnešti popierinę užpildytą formą į savo seniūniją.

Reikalavimai projekto idėjai:

  • projektas turi būti įgyvendinamas Skuodo rajone, Savivaldybės nuosavybės, panaudos ar patikėjimo teise valdomoje arba valstybinėje žemėje, kuri skirta bendram, viešam naudojimui;
  • projekto sprendiniai neturi prieštarauti toje teritorijoje galiojantiems teritorijų planavimo dokumentams, jau patvirtintiems kitiems Savivaldybės projektų sprendiniams, netrukdyti esamiems inžineriniams tinklams ir komunikacijų sistemoms eksploatuoti;
  • projektas turi būti nekomercinis viešosios infrastruktūros (išskyrus gatvių / kelių apšvietimo įrengimą, rekonstrukciją ir remontą, gatvių / kelių, šaligatvių, pėsčiųjų, dviračių takų įrengimą, rekonstrukciją ir remontą) gyvenamosios aplinkos gerinimo projektas;
  • projekto veiklomis sukurti rezultatai turi atitikti Lietuvos Respublikos architektūros įstatyme numatytus reikalavimus architektūros kokybei.

Balsuoti galės tik 1 vieną kartą už 1 idėją ne jaunesni nei 16-os metų gyvenamąją vietą Skuodo rajone deklaravę gyventojai.

Kriterijus atitikusi ir gyventojų palaikymo sulaukusi Jūsų idėja gali papuošti Skuodo miestą arba rajoną ir pradžiuginti vietos gyventojus bei svečius, tad kviečiame nedvejoti ir pateikti savo idėją!

Dalyvaujamojo biudžeto tvarkos aprašas

Paraiškos forma

Jei turite klausimų, kreipkitės telefonu 8 672 12 636 arba el. paštu [email protected].