Skuodo rajono delegacija partnerystę mezgė Pucke

Paskelbta 17 spalio, 2023 m., skiltyje Naujienos
Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorė Levutė Staniuvienė, Tarybos nariai Jolanta Ažondenienė ir Kęstutis Sakalauskas, savivaldybės informacinių technologijų specialistas Arūnas Baltušis dalyvavo iškilmingoje Pucko rajono 25-mečio šventėje, kurioje dalyvavo ir pirmasis meras, Varšuvos universiteto mokslų daktaras Artur Jablonskij. Jis buvo pirmasis meras, inicijavęs kašubų (lenkų) ir žemaičių (lietuvių) draugystę. Daug darbo humanitarinių mokslų daktaras A. Jablonskij atliko, kad kašubų kalba Lenkijoje būtų įtvirtinta, kaip kalba. Šias Baltijos pajūrio krašto tautas sieja tarmės, jos istorija, ištakos…
Susitikimo metu vyko diskusijos, kurių užduotis buvo pabrėžti savivaldos esmę su įvairiomis socialinėmis grupėmis – įvairių lygių savivaldybių atstovais, Pucko partneriais ir Pucke esančiais verslininkais. Stiprinant tarptautinį bendradarbiavimą, galima tikėtis puikių rezultatų įvairiose srityse, projektuose, ateities planuose. Diskusijos moderatorius – Sławomir Siezieniewski, o jos dalyviai buvo Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorė Levutė Staniuvienė, Włodzimierz Gwiżdż – Glivicų rajono gubernatorius, Martin Alten – Tryro-Sarburgo (Vokietija) rajono valdytojo pavaduotojas.
Vizito metu Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorė Levutė Staniuvienė susitiko su Pucko meru (starosta) Jaroslaw Bełeka, su kuriuo kalbėta apie Pucko švietimo sistemą, profesinių mokyklų tinklą, du profesinio ugdymo centrus, esančius Pucko regione – Klanino ir Pucko, aplankė Skuodo rajono savivaldybės delegacija. Vienas iš svarbiausių klausimų – verslo partnerystė, tad sutarta išsiaiškinti Skuodo rajono verslininkų lūkesčius, norus, kokiomis teorinėmis ir praktinėmis priemonėmis galėtume bendradarbiauti su Pucko regiono verslininkais.