Skuodo rajone net 5 nauji gidai

Paskelbta 28 birželio, 2024 m., skiltyje Naujienos

Šie metai Skuodo kraštui sėkmingi – galime didžiuotis, kad turime net 5 naujas gides: Jolanta Ažondenienė, Laura Ūselytė, Daiva Budrienė, Gintarė Sakalauskienė ir Dalia Ragauskaitė. Visos gidės ypatingai aktyvios, iniciatyvios, kūrybiškos, kupinos idėjų ir sumanymų. Nekantriai laukiama naujų ekskursijų ir edukacinių programų.

Birželio 15 d. įsigilinti į Skuodo miesto istoriją pakvietė gidės Jolanta Ažondenienė ir Laura Ūselytė. Ekskursija buvo iš dviejų dalių – susipažinta su Skuodo miesto istorija ir degustuoti vietos gamintojų užkandžiai ir vynas (vietos gamintojai: Daiva ir Valdas Domarkai, Petras Savickas, Sonata Kinčienė, GG ūkis). Ekskursijoje dalyvavo ne tik skuodiškiai: UAB „Deltrian“ direktoriaus Vaidoto Grikšo iniciatyva su Skuodo istorija ir darbščių smulkaus verslo atstovų produkcija susipažino ir grupelė Gargždų gyventojų.

Gegužės pradžioje Daiva Budrienė skuodiškiams padovanojo puikią ekskursiją po Skuodo rajoną „Skuodo rajonas – kietas kuršių kraštas“. Ekskursijos metu dalyviai turėjo progą susipažinti su IX-XII a. (vikingų laikotarpio) Skuodo rajono istorija ir paskanauti to laikotarpio patiekalų. Simboliška, kad degustacija surengta Vaclovo Into sodyboje, Mosėdyje – gydytojas tikėjo gamtos galia, stiprybės sėmėsi iš gamtos.

Gintarė Sakalauskienė labiau orientuojasi į ekskursijas gamtoje, kviečia labiau atsigręžti į gamtos paminklus, natūralią aplinką, kuri mus supa. Šiose ekskursijose ne tik sužinosite daug naudingos informacijos, bet ir atsipalaiduosite, nurimsite, sumažinsite streso lygį, atgausite fizines jėgas, stiprinsite tarpusavio ryšius, tarsi pajusite tvirtesnį pagrindą po kojomis.

Dalia Ragauskaitė pasirūpins interaktyviomis, įtraukiančiomis, pramoginėmis ekskursijomis. Žinios ir pačių smagus įsitraukimas į pažinimą – garantuotas.

Reikalingi turizmo produktai

Skuodo rajono turizmo apžvalgose dažnai girdime, kad Skuodas turtingas unikaliais gamtos ir kultūros objektais, tačiau stokojama turizmo produktų – ekskursijų, edukacijų, maitinimo ir nakvynės paslaugų. Jau įvykusios ir dar planuojamos ekskursijos suteikia vilties, kad artimiausiu metu spraga bus bent iš dalies užpildyta. Ypač džiugina tai, kad pradedančiosios gidės į programą įtraukia kitus rajono smulkiojo verslo atstovus – vietinius gamintojus.

Papildoma informacija:

Skuodo rajono savivaldybė Verslumo iniciatyvų skatinimo programos lėšomis yra galimybė remti rajono gyventojus ir įmones, norinčias užsiimti gido veikla, vykdyti edukacijas. Išsamią informaciją apie paramą galima rasti čia: https://skuodas.lt/aktuali-informacija/verslas/. Kviečiama kurti, dirbti, bendradarbiauti, nes iš to laimėsime visi – tiek kuriantys, tiek perkantys paslaugas.

Gidų nuotraukos: