Skuodo rajone lankėsi Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus atstovai

Paskelbta 1 gruodžio, 2021 m., skiltyje Naujienos

Šiandien Savivaldybėje lankėsi Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus atstovai – vedėjas – Almantas Mureika, vyriausiasis specialistas Laisvūnas Kavaliauskas, vyriausiosios specialistės Audronė Puzonienė ir Gintarė Plauškaitė. Norėta sulaukti konkrečių atsakymų dėl Mosėdžio piliakalnio, kultūros paveldo teritorijoje esančio pastato, kuris dabar nenaudojamas, atnaujinimo galimybių. Siekta išsiaiškinti, kokių leidimų ir derinimų reikėtų, kad būtų galima inicijuoti darbus. Apie šio pastato atnaujinimą ir pritaikymą Mosėdžio vaikų lopšelio-darželio veiklai pradėta galvoti tada, kai sužinota, kad pasikeitė aplinkybės dėl anksčiau numatytos vietos darželiui.

Nors susitikimo metu Savivaldybės meras Petras Pušinskas pažymėjo, kad galutiniai sprendimai priklausys nuo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vykdomos švietimo reformos, jei pagal reformą dvi rajono gimnazijos turės likti tik 10 klasių mokyklomis, tada Mosėdžio gimnazijoje bus laisvų patalpų, kurias bus galima panaudoti darželio poreikiams ir atnaujinti pastato nebereikės.

Po susitikimo Savivaldybėje, atvykę specialistai vietoje įvertino galimybes, ar šioje teritorijoje bus galima vykdyti darbus. Pranešta, kad darželis galėtų būti statomas, bet prieš tai reikia atlikti analizę, į kokią pusę būtų planuojama statyti priestatą ir kur būtų įrengti inžineriniai tinklai.  Būtent tose vietose turėtų būti atlikti archeologiniai žvalgymai ir tik tada pradėti rengti projektiniai pasiūlymai.

Į aptarimą prie svarstomo atnaujinti pastato taip pat atvyko Salantų regioninio parko direkcijos kraštovaizdžio architektas Kazys Šiaulys, Mosėdžio seniūnijos  seniūnė Jolanta Ažondenienė, Mosėdžio vaikų lopšelio-darželio direktorė Daiva Mažrimienė, Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejaus direktorė Gintarė Sakalauskienė, Mosėdžio miestelio bendruomenės pirmininkė Jadvyga Laureckienė.

Salantų regioninio parko direkcijos atstovas Kazys Šiaulys pritarė, kad svarstomoje vietoje galėtų būti darželis ir patarė tvarkyti teritorijos želdinius.

Po pasitarimo Mosėdyje su svečiais iš Klaipėdos apžiūrėti kiti Skuodo miesto kultūros paveldo objektai: Skuodo dvaro sodybos fragmentų rūmai;  Skuodo dvaro sodybos fragmentų kumetynas; Skuodo dvaro sodybos fragmentų cerkvės pastatas; Skuodo evangelikų liuteronų bažnyčia; Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vieta.

Savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus atstovų klausė, ką turi žinoti ir atlikti sklypo, kuris įtrauktas į kultūros paveldo teritorijų sąrašus, savininkas. Pirmiausia, rekomenduota bendradarbiauti, bendrauti su Kultūros paveldo departamento darbuotojais arba su savivaldybės paveldosaugos specialistais, kurie patars kaip prižiūrėti teritoriją ir objektus bei informuos, kaip būtų galima gauti finansavimą iš valstybės biudžeto, kad teritorija būtų tinkamai prižiūrima.

Daugiau informacijos pasidomėjimui: Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymas.