Skuodo rajone lankėsi Aplinkos ministras Simonas Gentvilas

Paskelbta 6 vasario, 2023 m., skiltyje Naujienos

Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas vasario 3 d. lankėsi Kretingoje, kurioje aplinkos ministras skaitė pranešimą ,,Žaliosios savivaldybės  – mitas ar realybė“. Ministras Simonas Gentvilas į šį klausimą atsakymo su savivaldybėmis ieškos visus metus, aplankydamas Lietuvos regionus. Tą pačią dieną aplinkos ministras Simonas Gentvilas, LR Seimo narys Antanas Vinkus, Skuodo rajono meras Petras Pušinskas, Administracijos, kitų įstaigų atstovai, Salantų regioninio parko atstovas Modestas Šečkus lankėsi Šaukliuose. To priežastis – mero Petro Pušinsko raštu kreipimasis į Lietuvos Respublikos Seimo narį Antaną Vinkų, Aplinkos ministeriją dėl  Savivaldybės administracijos bei gyventojų keliamo susirūpinimo  Skuodo rajone esančio Šauklių kraštovaizdžio draustinio – Šauklių tundros – būklės, galimybės išsaugoti ir turėti privilegiją lankytis jame.

Šauklių riedulynas-kadagynas dažnai poilsiautojų, turistų ir vietinių gyventojų lankoma vieta, kadangi išsiskiria neįprastu Skuodo kraštui, unikaliu, tundrą primenančiu kraštovaizdžiu. Riedulyne yra gausybė saugomų augalų, veisiasi įvairūs ropliai, apgyvendinti egzotiški kalnų avinai, įrengtas pėsčiųjų gamtos takas su apžvalgos bokšteliu. Šauklių riedulynas yra vienas didžiausių riedulynų Lietuvoje, patenkantis į Šauklių kraštovaizdžio draustinį. Tai – natūrali paskutinio ledynmečio suformuota 79 ha teritorija, dar vadinama Lietuvos tundra. Ši teritorija yra paskelbta „Natura 2000“ buveinių apsaugai svarbia teritorija. Greta Šauklių riedulyno įrengta atokvėpio vieta, o prie netoli esančio tvenkinio – poilsiavietė su rekreacine įranga.

Šiuo metu pastebima, kad Šauklių riedulyno pėsčiųjų gamtos takas ir apžvalgos bokštas   blogėjančios būklės, baiminamasi dėl lankytojų saugumo.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, suinteresuotos šalys diskutavo dėl susiklosčiusios situacijos, kol buvo patikinta, kad finansavimas atnaujinti Šauklių kadagyno infrastruktūrą (tvorą, takus) bus įmanomas. Taip pat diskutuota apie galimus gyvūnus, danielius ar muflonus, kurie galėtų ganytis saugomoje teritorijoje. Meras Petras Pušinskas dėkojo visiems, kad įvyko konstruktyvus dialogas tarp suinteresuotų šalių, o svarbiausia, kad vienas gražiausių Skuodo krašto turizmo objektų – Šauklių riedulynas – bus atnaujintas.