Skuodo jaunimas dalyvavo vasaros stovykloje

Paskelbta 24 rugpjūčio, 2023 m., skiltyje Naujienos

2021 metais Skuodo atviras jaunimo centras pateikė Jaunimo reikalų agentūrai paraišką finansavimui gauti, kokybiškai atvirai veiklai su jaunimu. Programos įgyvendinimui (2022-2023 metais) gauta 40 000Eur.  Įgyvendinamo projekto tikslas – vykdyti atvirą darbą su jaunimu, sudarant galimybes jauniems žmonėms užsiimti juos dominančia prasminga veikla ir skatinti saugiai leisti laisvalaikį saviraiškos erdvės nerandantiems jauniems žmonėms bei palengvinti jų integraciją į gyvenamąją.  Projekto įgyvendinimą sudaro įvairiausios veiklos, kurių viena – stovykla 14-18 metų jaunimui „Jaunimo vasara“, kuri vyko šių metų rugpjūčio 21-23 dienomis. Planuojant stovyklą buvo kreipiamas dėmesys į jaunuolių poreikius, jiems kylančius klausimus. Stovyklos metu užsiėmimus vedė ir žiniomis dalinosi dvi lektorės: Lina Januškevičiūtė – raidos psichologijos bei vaikų ir paauglių psichologijos magistro laipsnį apsigynusi mokymų trenerė, psichologė, turinti didelę patirtį darbo su neformalaus ugdymo metodais, sertifikuota ACET UK „Teaching relationships and sex  education“ edukatorė,  Indrė Maršantaitė – jaunimo politikos, formalaus, neformalaus ir žmogaus teisių ugdymo, darbo su jaunimu ekspertė, turinti teatro ir scenos menų valdybos magistro laipsnį.

Stovyklos užsiėmimų metu jaunimas mokėsi pažinti save ir kitus,  saugią  aplinką, lavino kritinį medijų raštingumą.  Jaunuoliai turėjo galimybę anoniminiu būdu pateikti lektorėms norimų diskutuoti temų sąrašą, kuriomis, atsižvelgiant į jaunuolių poreikius, ir buvo kalbama antrąją stovyklos dieną.  Diskutuota įvairiais klausimais susijusiais su brendimo laikotarpiu.

Stovyklos metu taip pat vyko daug kitų veiklų –  įvairūs sportiniai užsiėmimai (krepšinis, tinklinio turnyras Mosėdžio paplūdimio aikštelėje, futbolas kartu su Mosėdžio jaunaisiais futbolininkais tarpininkaujant V. Narbutui), orientacinės pratybos, viktorina, karaoke vakaras, stalo žaidimų vakarai.

Vasaros stovykloje lankėsi Skuodo rajono savivaldybės vicemerė Audronė Pitrėnienė, kuri pasveikino dalyvius bei susipažino su stovyklos organizatorių numatytomis veiklomis.

Pasibaigus stovyklai galime pasidžiaugti, kad stovyklos dalyviai įgijo žinių apie paauglių santykius, iš naujo atrado save, išmoko atrasti ir įvardinti savo teigiamas savybes, pasitikėti labiau savimi.