Siekiama patikslinti Skuodo rajone apsilankančių turistų skaičių

Paskelbta 9 kovo, 2021 m., skiltyje Naujienos

Vakar Skuodo informacijos centro (toliau – informacijos centro) specialistai Savivaldybės vadovams ir darbuotojams pateikė išsamią Skuodo rajone apsilankančių turistų monotoringo metodų analizę.

Dabar vykdoma lankytojų apskaita informacijos centre ir gaunama informacija iš gidų, turistines paslaugas teikiančių įstaigų ir kitų įstaigų tokių, kaip muziejai, kultūros centras ir pan.

Šiuo metu žinomas tik apytikslis turistų skaičius, nes nežinoma, kiek turistų, kurie neatvyksta į informacijos centrą, muziejus ir kitas įstaigas, aplanko mūsų rajono objektus savarankiškai.

Norima šį skaičių patikslinti, tada atsirastų galimybė stebėti pokyčius ilgalaikėje perspektyvoje, tai padėtų išsiaiškinti, kurie lankytini objektai labiausiai mėgstami turistų, būtų lengviau nusistatyti prioritetinius turizmo objektus.

Šiais metais planuojama organizuoti susitikimus su verslininkais, bendruomenių, organizacijų, įstaigų atstovais, kurių  metu būtų prašoma pagalbos fiksuojant turistų skaičių. Taip pat ir toliau bus vykdoma apskaita, kuri buvo pasitelkiama iki šiol.

Kitais metais gali būti svarstomas klausimas dėl papildomos įrangos įsigijimo galimybės.