Sesės ūkininkės: žemės dukros, gaminančios sūrius, likimą perėmusios į savo rankas

Paskelbta 9 rugpjūčio, 2023 m., skiltyje Naujienos
Šiomis dienomis socialiniame tinkle „Facebook“ vis didesnį populiarumą įgyja įrašas, kuriame Skuodo rajone ūkininkaujančios Gintarė ir Gabrielė demonstruoja jų pačių pagamintus sūrius. Abi seserys augina mažamečius vaikus, prižiūri nemažą ūkį, o Lietuvą sukrėtus pieno krizei, pradėjo gaminti sūrius.
Kai ūkiui teko sunkūs išbandymai, Gintarė (24 metai) ir Gabrielė (27) nenuleido rankų. Stipriai smukus pieno supirkimo kainoms, merginos Skuodo ir Kretingos rajonuose tapo pirmosiomis pieno gamintojomis, kurios atsisakė parduoti žaliavą pieninei.
„Pieną vežėm žmonėms į Skuodą, Mažeikius, Salantus. Bet, žinot, kiek galima kasdien vežti 800 litrų pieno“, – apie apsisprendimą pačioms gaminti sūrius pasakoja seserys.
Jų optimizmas, nepaisant sudėtingų laikų žemės ūkiui, tiesiog žavi aplinkinius. Ir neatsitiktinai toks požiūris grįžta ūkininkėms ne tik palinkėjimais, bet ir realia sėkme. Seserys jau neatsigina klientų. Abi jos beveik viską daro pačios su neįtikėtinu užsispyrimu.
Merginos yra kilusios iš Kretingos rajono, nedidelio Juodupėnų kaimo. Nuo pat mažens jų vaikystė buvo apsupta ūkininkavimo. Prieš 15 metų jų tėvai įsigijo ūkį Skuodo rajone Baltrimų kaime (Skuodo r.). Tad kol kas jos čia ir darbuojasi. Nors anksčiau ūkyje buvo darbuotojų, šiandien jame dirba tik šeimos nariai.