Rajono kelių būklės aptarimas: apžvalga, pastebėjimai, sprendimai ateičiai

Paskelbta December 9, 2021 m., skiltyje Naujienos

Antradienį įvykusiame Skuodo rajono savivaldybės ekstremalių operacijų centro posėdžio metu aptarta šiuo metu itin aktuali tema – kelių būklė rajone žiemos metu.

Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius AB „Kelių priežiūra“ atstovui pateikė pastebėjimų dėl nepakankamai nuvalytų, pabarstytų kelių.

Savivaldybės meras Petras Pušinskas taip pat antrino Žydrūnui Ramanavičiui, minėjo, kad reikėjo intensyvesnio, gausesnio barstymo, kad sankryžos, įkalnės ir nuokalnės turėjo būti labiau prižiūrimos.

Posėdžio metu nutarta, kad artimiausiu metu, atsižvelgus į susidariusią situaciją pastarosiomis dienomis,  bus parengtas raštas AB „Kelių tarnyba“, kuriame seniūnai bus nurodę valstybinės reikšmės kelius ir konkrečias vietas juose, kur būtina skirti daugiau dėmesio. Tuo raštu turėtų būti vadovaujamasi visu šaltuoju metų laiku.

AB „Kelių tarnyba“ atstovas informavo, kad keliai barstomi ir valomi pagal lygius. Pranešta, kad intensyviausi rajoniniai keliai barstyti gryna druska, rajoniniai keliai, kuriuose eismo intensyvumas yra mažesnis, buvo barstyti druskos ir smėlio mišiniu. Barstymo veiksmingumas galėjo sumažėti, nes buvo pasiektas -7 laipsnių šaltis.

Vietinės reikšmės kelių priežiūrą organizuoja seniūnai. Jie minėjo, kad intensyvūs valymo, barstymo darbai vykdyti praėjusį savaitgalį ir savaitės pradžioje, kai kur darbai net pradėti penktadienį (gruodžio 3 d.). Pasitelkiama turima technika, naudojami greideriai, mažesni traktoriukai, valytuvai. Yra dar seniūnijų, kurios išsakė poreikį turėti daugiau technikos. Esant poreikiui, samdomi ūkininkai su savo technika. Nemažai takų, šaligatvių tiesiog barstomi rankiniu būdu. Rūpinamasi aplinka prie svarbiausių apylinkių objektų, barstomos sankryžos, įkalnės, nuokalnės.

Seniūnai pažymėjo, kad asmeniniuose kiemuose sniegas nėra valomas ar ledas nėra barstomas, tai kiekvieno gyventojo asmeninis reikalas. Sulaukiama nemažai pasipiktinusių gyventojų skambučių su primygtinais prašymais tvarkyti jų kiemus.

Savivaldybės administracijos direktorius patikino, kad gyventojai savo kiemus turi tvarkyti patys, tačiau prašė seniūnų atsižvelgti į svarbius individualius gyventojų atvejus, kai žmonės yra garbaus amžiaus ir gyvena vieni ar gyvena vienkiemiuose.