Pristatyta kraštietės dailininkės Ramutės Paulikaitės personalinė tapybos darbų paroda „Nuo chemijos iki tapybos“

Paskelbta 16 gruodžio, 2021 m., skiltyje Naujienos

Skuodo muziejuje gruodžio 15 d. įvyko kraštietės dailininkės Ramutės Paulikaitės personalinės tapybos darbų parodos „Nuo chemijos iki tapybos“ pristatymas.

Pasveikinti parodos autorės ir apžiūrėti išskirtinių jos kūrinių atvyko Savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius, Savivaldybės tarybos nariai, įvairių rajono įstaigų atstovai, Ramutės Paulikaitės draugai, artimieji, pažįstami.

 

„Šiandien didžiulė šventė ne tik akims, bet ir širdims, ypač tiems, kurie domisi menu, yra meniškos prigimties. Galime pasidžiaugti, kad turime tokių puikių, gabių, rajoną garsinančių menininkų kaip Ramutė Paulikaitė. Nors prieš šią parodą su Ramute neteko bendrauti, jos geriau pažinti, tačiau pasidomėjau, kokios pagrindinės idėjos, temos vyrauja jos kūryboje. Nudžiugino faktas, kad yra suorganizavusi nemažai parodų. Ramute, linkiu Jums šviesių, gražių, nuostabių gyvenimo dienų kūrybiniame kelyje, asmeninės laimės, sveikatos, kad niekada nepritrūktų kūrybinių impulsų naujoms idėjoms, naujoms parodoms. Toliau skleiskite profesionalų meną ne tik rajone, bet ir už rajono ribų“, – sakė direktorius Žydrūnas Ramanavičius.

Pasak dailininkės, ji pati pastebėjusi savyje kūrėjos-ieškotojos dvasią nuo 2000 metų, kai buvo surengta pirmoji jos autorinė tapybos paroda. Būtent nuo tų metų Ramutė yra surengusi daugiau nei 20 autorinių parodų Lietuvos miestuose ir miesteliuose bei užsienio šalyse.

Šalia asmeninės kūrybinės veiklos, autorė septyniolika metų mokė, dėstė dailės ir dizaino, dalyvavo pasauliniuose projektuose.

Pasak Ramutės, ji neišskirianti nei vieno meno istorijos laikotarpio, dėl to, kad kiekvienas iš jų turėjo ir turi savo privalumų bei trūkumų. Būtent dėl šito Ramutės kūryba neparemta jokiomis formulėmis. Ne paslaptis, kad jos darbuose labiau už viską dominuoja besikeičianti pasaulėžiūra, pasaulėmata, pasaulėjauta, matomas kintančios realybės pajutimas, taip pat pastebimi skirtingi psichologiniai, socialiniai, ekonominiai bei politiniai veiksniai.

Parodoje eksponuojami trys autorės kūrybos ciklai: „Apokalipsė“, „Sekmadienio link“, „Molekulė mandaloje“.

„Apokalipsė“ – viena iš seniausių ir neišsemiamų įvairių sričių menininkų šaltinių, prie kurio stabtelėjęs žmogus norom nenorom yra priverstas susimąstyti apie pradžią ir pabaigą, pabaigą ir pradžią tiek pasaulio sutvėrimo mastu, tiek asmens egzistenciniu klausimu.

„Sekmadienio link“ ciklu autorė atveria galimybę pasinerti į simbolių kalbą.

Ciklas „Molekulė mandaloje“ – tai lyg gyvenimo ratas, kuris neišvengiamai sukasi.