Pedagogų kompetencijos tobulintos Telšių STEAM atviros prieigos centre

Paskelbta 18 kovo, 2025 m., skiltyje Naujienos

Aštuoniolika Skuodo rajono savivaldybės TŪM mokyklų bei Ylakių gimnazijos mokytojų, kitų darbuotojų, kurių veikla tiesiogiai susijusi su STEAM pamokomis, baigė ilgalaikius mokymus, dalyvavo 3 dienų stažuotėje Telšių STEAM atviros prieigos centre, kurių metu pamatė, išgirdo, išbandė naujų teorinių ir praktinių dalykų, aktualių integruoto STEAM turinio kūrimui ir taikymui, šiuolaikinėms STEAM pamokoms.

Dar praėjusį rudenį Telšių STEAM atviros prieigos centre vykusi stažuotė-stovykla praturtino jos dalyvius naujomis žiniomis, patirtimis, o kartu ir sudarė sąlygas pailsėti su kolegomis kitokioje aplinkoje mokinių rudens atostogų metu.

„STEAM darbo metodika ir veiklų organizavimas mokyklose“, „Mikroorganizmai iš arčiau“, „Radijas ir elektromagnetinė tarša“ „Etno ornamentai ir tvarumas tekstilėje“, „Mechaninis judėjimas ir grafikų analizė“, „Mokinių kūrybiškumo ugdymas panaudojant skaitmenines technologijas“ –  tai tik dalis teorinių ir praktinių mokymų temų. Daug kalbėta, dalintasi patirtimi apie šiuolaikinei STEAM pamokai reikalingas mokytojų kompetencijas, jų tobulinimo būdus, vertinimo aktualijas.

Po darbingų dienų, pavakary, stovyklautojų laukė Telšių turizmo informacijos centro organizuotos edukacijos po kultūriniais-istoriniais objektais turtingą Telšių miestą.

Vasario 6, 13 ir 19 dienomis STEAM mokytojų kompetencijų tobulinimas tęsėsi 40 akad. val. mokymuose. Mokymų metu išklausyti mokslininkų pranešimai apie STEAM ugdymo koncepciją ir svarbą, socialinius-mokslinius tvarumo kontekstus, inovatyvius STEAM ugdymo būdus, didaktines nuostatas ir STEAM tiriamųjų darbų metodologiją. Telšių STEAM atviros prieigos centre mokymų dalyviai supažindinti su STEAM veiklos produkto praktinio darbo ,,Verner” firmos Go Direct jutiklių paruošimu darbui, eksploatavimui ir jų tarpinių bei galutinių duomenų fiksavimu, bei užrašymu, mokytasi, kaip programuoti elektros grandinę.

Mechatronikos IT laboratorijoje matematikos, technologijų mokytojai mokėsi pritaikyti mikrovaldiklius integruotuose veiklose ir nagrinėjo robotikos pritaikymą matematikos pamokose. Čia taip pat susipažinta su inžinerinės grafikos taikymu pamokose.

Gamtamokslinėje laboratorijoje chemijos, biologijos, fizikos mokytojai ir laborantai praktiškai supažindino su temperatūros, pH jutikliais. Mokytojai atliko tiriamąjį darbą ,,Natrio karbonato titravimas”, nagrinėjo egzotermines ir endotermines reakcijas.

Paskutinę mokymų dieną vyko diskusijos, refleksijos, savo praktinius darbus pristatė ir mokymų dalyviai iš Skuodo rajono savivaldybės mokyklų: Bartuvos progimnazijos mokytojai Rasa Veitienė, Daiva Lukošienė, Eimutis Zubė, Linas Stragys pristatė darbą tema ,,Rankų jėgos matavimas“; Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos mokytojų Ingos Rutienės, Junetos Kubilienės, Ilonos Tubinienės darbo tema ,,Kas gyvena mano spintoje?“; mokytojai Irena Kondrotienė, Rastida Valbasienė, Kristina Petrulevičiūtė ir Viktoras Navickas pristatė savo darbą ,,Pulso dažnio priklausymas nuo fizinio krūvio“; Mosėdžio gimnazijos mokytojai Vilma Gailienė, Bronislovas Bagočius dalinosi patirtimi apie Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijos II gimnazijos klasės mokinių patyriminius darbus. Mokymų vadovai išklausė pristatytus darbus, pasidžiaugė skuodiškių darbštumu, kūrybiškumus bei pateikė daug naudingų patarimų.

Apibendrindami visas šių mokymų, stažuotės patirtis, jos dalyviai patikino, kad tokie plačios apimties praktiniai mokymai labai naudingi šiuolaikiškoms integruotoms pamokoms, visų, mokiniams reikalingų, kompetencijų ugdymui.

„Tūkstantmečių mokyklų“ programa suteikia dideles galimybes tobulėti visai pedagoginei bendruomenei.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGeneration EU lėšomis.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

 

Aldona Jasienė

TŪM programos įgyvendinimo grupės Skuodo rajono savivaldybėje vadovė

 

Nuotraukos iš Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos archyvų