Patirties ir patarimų – pas kolegas Palangos miesto savivaldybėje

Paskelbta 10 gegužės, 2024 m., skiltyje Naujienos

Gegužės 3 d. popietę Skuodo rajono savivaldybės „Tūkstantmečio mokyklų“ (toliau – TŪM) projekto įgyvendinimo grupės nariai ir sričių koordinatoriai lankėsi Palangos miesto savivaldybėje – čia TŪM veiklos jau pažengusios, nes pateko į pirmą projekto srautą. Skuodiškius mielai sutiko priimti ir pasidalinti patirtimi projekto vadovė, savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Nedzveckienė.

Pirma stotelė – Palangos Vlado Jurgučio progimnazijoje, kuri TŪM pažangos plane numatyta kaip kultūrinio ugdymo centras. Ir sutikti buvome ką tik atsinaujinusioje mokyklos bibliotekoje. Čia progimnazijos direktorė Laimutė Benetienė ir visi Palangos miesto savivaldybės mokyklose dirbantys TŪM projekto koordinatoriai supažindino su pažangos plano veiklomis lyderystės, STEAM, kultūrinio ir įtraukiojo ugdymo srityse. Daug klausinėta ir diskutuota apie įsibėgėjusio projekto sėkmes ir nesėkmes, dalintasi patirtimi, kokių klaidų nedaryti.

Apžiūrėtos kūrybiškai ir funkcionaliai įrengtos progimnazijos erdvės, susipažinta su mokytojais, savo dalykų ekspertais, pasikeista kontaktais, žadant susitikti dar ir ateityje.

Toliau važiavome apžiūrėti „Baltijos“ pagrindinės mokyklos. Joje veikia 5 klasės mokiniams su dideliais ir labai dideliais specialiaisiais poreikiais (toliau – SUP), tad nenuostabu, kad mokykla dėka TŪM projekto tobulina darbą ir aplinką įtraukiojo ugdymo srityje.

Kaip sakė mokyklos direktorius Alvydas Kniukšta, per ilgus metus susiklostė draugiškas bendrųjų ir specialiųjų klasių mokinių santykis – kai kuriose veiklose SUP mokiniai puikiai integruojasi į bendrųjų klasių mokinių kolektyvus.

Antrą šimtmetį nuo įsikūrimo skaičiuojanti Palangos senoji gimnazija pasitiko šviesiomis atnaujintomis erdvėmis. Mokinių pamatyti jau neteko, o mokyklos vadovai mielai aprodė modernia įranga aprūpintus kabinetus, mokinių darbais papuoštus koridorius. Gimnazija, pasinaudodama TŪM ištekliais, toliau tobulina mokytojų STEAM ugdymo kompetencijas, ruošiasi plačiai programai, jungiančiai STEAM dalykus su fiziniu ugdymu: lauko stadionas rengiamas renovacijai.

Su palangiškiais aptarėme tolesnes tinklaveikos perspektyvas. Skuodo rajono savivaldybės pažangos plane numatyta sukurti pedagogų bendradarbiavimo ir mokyklų tinklaveikos metodus/praktikas, tad ieškosime kompetentingų paslaugos teikėjų, kurie patobulintų mūsų įgūdžius komandos formavimo srityje, kviesimės ir Palangos bei Kretingos komandas.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Aldona Jasienė

„Tūkstantmečio mokyklų“ programos įgyvendinimo grupės

Skuodo rajono savivaldybėje vadovė

Nuotraukos – V. Jokšo