Organizuotos funkcinės civilinės saugos pratybos

Paskelbta 25 lapkričio, 2023 m., skiltyje Naujienos

Skuodo rajono savivaldybėje 25 d. organizuotos funkcinės civilinės saugos pratybos – „Gaisras VšĮ Ylakių globos namų padalinyje, Salantų g. 7 . Barstyčiai“. Pratybų rytas, pažymėtas ekstremaliu įvykiu ir gausiai iškritusiu sniegu Barstyčiuose, pakoregavo pratybų planą. VšĮ Ylakių globos namų direktoriaus pavaduotojas pranešė bendrajam pagalbos centrui 112 apie gaisrą globos namuose. Barstyčių ugniagesių gelbėtojų komandai vadovavo Skuodo rajono savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mindaugas Jazbutis. Gaisras imituotas globos namų virtuvėje. Ugniagesių gelbėtojų komanda į nurodytą vietą atvyko per 2 minutes. Iš galimai uždūmintų patalpų buvo evakuojami globos namų gyventojai. Juos evakavo įstaigos darbuotojai. Neįgaliųjų asmenų transportavimui į laikiną apgyvendinimo  vietą buvo pasitelktas autobusas, kuris yra pritaikytas neįgaliems asmenims . Laikinam apgyvendinimui numatyta buvusi Barstyčių pagrindinė mokykla.
Po civilinės saugos pratybų Skuodo rajono savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mindaugas Jazbutis pravedė mokymus globos namų darbuotojams kaip naudotis gesintuvu, paaiškino jo veikimo principus. Aptarime su globos namų darbuotojais įsivertinta ir priimti sprendimai, ką reikėtų daryti kitaip ištiesų kilus gaisrui. Savivaldybės vicemerė Inga Jablonskė aptarime konstatavo, kad pratybos yra būtinos, nes tai galimybė įvertinti ir kuo geriau pasiruošti realiai nelaimei. Vicemerė  padėkojo VšĮ Ylakių globos namų direktorei Audronei Anužienei už atsakingą požiūrį į galimus pavojus, pasirengimą pavojus indentifikuoti ir juos likviduoti.
Savivaldybės administracijos patarėjos, atliekančios savivaldybės parengties pareigūno funkcijas, teigimu iškritęs snygis sunkino gelbėjimo darbus, tačiau tuo pačiu gerino įgūdžius. Visi pratybų plano uždaviniai įvykdyti. Pratybas vertino ir pateikė rekomendacijas  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos  Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyriausiosios specialistės Renata Jankauskienė ir Dalia Šideikienė. Savivaldybės lygio civilinės saugos pratybos įvertintos labai gerai.