Nacionalinis NVO forumas 2020

Paskelbta 17 lapkričio, 2020 m., skiltyje Naujienos

Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras (NIPC)  2020 m. gruodžio 4 d. (penktadienį) 10 val. organizuoja tradicinį* Nacionalinį nevyriausybinių organizacijų (NVO) forumą, kurio metu bus pristatytos ir aptartos viso NVO sektoriaus aktualijos.

Pažymint 25 metų nuoseklaus NIPC darbo sukaktį, puoselėjant NVO sektorių Lietuvoje, norime pasidžiaugti, kad iniciatyvos su kuriomis pastaruosius metus aktyviai dirbome, kaip teigiami pavyzdžiai buvo įvardinti Europos Komisijos komunikate pristatant 2020 m. Teisinės valstybės principo taikymo ataskaitą.

Džiaugiamės, kad:

  • ataskaitoje Lietuva įvardinta kaip šalis, kur užtikrinamos pilietinės visuomenės galimybės dalyvauti sprendimų priėmime, o, kaip gerosios patirties pavyzdys, įvardintas NVO fondo įsteigimas. Taip, NVO fondas realią veiklą dar tik pradeda, tačiau “kai kurių darbų didybę lemia ne tiek mastas, kiek savalaikiškumas” (Seneka).
  • Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pristatydamas visuomenei Gerovės Lietuvos viziją, kuria ketina vadovautis, dirbdamas kartu su būsima Vyriausybe ir atkreipė dėmesį į tai, kad Gerovės valstybės vizija neįmanoma be NVO sektoriaus.
  • naujos valdančiosios koalicijos sutartyje partijos pritaria laisvės ir atsakomybės, aktyvios visuomenės kūrimo ir kitiems NVO sektoriui svarbiems principams švietimo, kultūros, žmogaus teisių srityse.

Daugiau informacijos apie NVO fondo veiklą, valstybės pagalbą NVO pandemijos metu, NVO raidos ir Pilietinės galios indeksą bei apie kitas NVO aktualijas, galėsite sužinoti tradiciniame Nacionaliniame NVO Forume, kuriame planuojama dalyvaus per 100 dalyvių iš įvairių Lietuvos savivaldybių bei valstybės institucijų, savivaldybių administracijos darbuotojų bei NVO atstovų.

Nacionalinis NVO forumas vyks nuotoliniu būdu Microsoft Teams platformoje. Planuojamas vertimas į gestų kalbą.

NVO FORUMO PROGRAMA

Prašome registruotis iki 2020 m. gruodžio 1 dienos (imtinai) šioje registracijos formoje.

Kilus klausimams, maloniai prašome kreiptis el. paštu [email protected] arba tel. +370 670 36796.


* Nacionaliniai NVO forumai organizuojami kasmet nuo 1995 metų

Renginio organizatorius: Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras.

Renginys organizuojamas įgyvendinant LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą NVO vienijančių asociacijų institucinio stiprinimo projektą.

                                                                                                                                             

 

 

NVO informacijos ir paramos centro informacija