Motinos dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanota mosėdiškė Nijolė Jasienė

Paskelbta 4 gegužės, 2022 m., skiltyje Naujienos

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį, balandžio 29 d., artėjančios Motinos dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo Mosėdžio miestelio gyventoją Nijolę Jasienę. Prezidentas įteikia valstybės apdovanojimus už nuopelnus motinystei ir globai, už atsakingumą, pasiaukojimą bei įkvepiantį pavyzdį bendruomenei ir visiems Lietuvos žmonėms. Nijolės Jasienės kandidatūra apdovanoti ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu buvo pasiūlyta Skuodo rajono gyventojų, o kandidatūras galėjo teikti visuomenė bei Skuodo rajono seniūnijos. Šia gražia proga pasveikino ir Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas, administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius, mero pavaduotoja Daiva Budrienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Rokas Rozga. Nuoširdūs sveikinimai ir didžiulė pagarba Nijolei Jasienei, kad Skuodo kraštas gali džiaugtis nuostabia, darbščia, atsakinga mama bei talentinga visuomenininke.

Nijolė Jasienė gim. 1959-11-12, pagimdė, išaugino ir gerai išauklėjo 6 vaikus. Visi vaikai turi aukštąjį išsilavinimą, du iš jų – magistro laipsnį. Visi Nijolės vaikai užima vadovaujančias pareigas skirtingose darbo vietose, du iš jų dirba ir gyvena Anglijoje. Dukra Jolanta baigė Lietuvos veterinarijos akademiją ir Kauno universitete įgijo viešojo administravimo magistrą ir šiuo metu dirba Skuodo rajono savivaldybės administracijos Mosėdžio seniūnijos seniūno pareigose. Jolanta su šeima gyvena Skuode, šeimoje auga 3 vaikai. Dukra Jurgita yra mirusi, šeimos nebuvo sukūrusi. Dukra Raimonda baigė Lietuvos veterinarijos akademiją, šiuo metu gyvena Anglijoje, Hereforde. Raimonda dirba maisto pramonėje. Šeimoje augina 1 vaiką. Sūnus Martynas – mokėsi Karo akademijoje. Šiuo metu su šeima gyvena Klaipėdoje, augina 3 vaikus. Martynas yra įkūręs savo statybos įmonę ir jai vadovauja. Sūnus Laurynas gyvena Anglijoje yra įgijęs 5 kvalifikacijas verslo vadybos ir maisto technologijos srityse.Laurynas šiuo metu dirba maisto produkcijos įmonėje užima vadovaujančias pareigas. Vyras taip pat yra įkūręs savo įmonę ir jai vadovauja. Laurynas yra išsiskyręs, vaikų neturi. Sūnus Gabrielius baigė Klaipėdos universitetą, kur įgijo Jūrų transporto inžinerijos magistro laipsnį. Vyras dirba Klaipėdos Jūrų uoste pardavimų vadybininku. Vyras šeimos nėra sukūręs. Nijolės Jasienės visi vaikai yra dori, dosnūs ir paslaugūs aplinkiniams. Jie dalyvauja labdaros veiklose, dalyvauja akcijose, labdaros renginiuose, ypatingai padeda vaikams,teikia nemokamas paslaugas “Gelbėkit vaikus” organizacijoje. Esant galimybei pasiūlo pagalbą sunkiai gyvenančioms šeimoms, vežasi kitų šeimų vaikus kartu pramogauti. Žinoma, dalyvauja ir pilietinėse akcijose: žygiuose, bėgimuose, minėjimuose.Visi yra aktyvūs bendruomenių nariai ir atstovai, lanko vietinius būrelius, prisijungia prie sporto komandų, aktyviai įsitraukia į darbo/universiteto veiklas.  Be to, du Nijolės vaikai patys yra sukūrę daugiavaikes šeimas. Nijolė Jasienė turi 7 anūkus.

Nijolė Jasienė yra Skuodo rajono Neįgaliųjų draugijos meno studijos “Obelėlė” vadovė ir aktyvi narė. Savo darbe puoselėja žemaitiškas, lietuviškas tradicijas, skatina pilietiškumą, į veiklą įtraukdama rajono neįgalius asmenis ir jų šeimas. Nuolat planuoja renginius, ruošia pasirodymus su draugijos nariais, kurių pagrindinis tikslas – skleisti pozityvą, o ypatingai mamoms, kurios taip pat auginą specialiųjų poreikių turinčius vaikus. Nijolė Jasienė vienija neįgaliųjų draugijos narius organizuodama išvykas ir edukacijas. Taip pat organizuoja susitikimus, mokymus neįgaliesiems ir jų šeimoms su psichologais, advokatais ir pan. Nijolė taip patpadeda jiems spręsti kasdienes problemas, iššūkius. Moteris kuria video montažus, nuotraukų koliažus, kuriais dalinasi socialiniuose tinkluose. Dažniausiai montažuose kalbama apie mamas, moteris, šeimas. Norima perteikti padėką,  motyvaciją ir parodyti dėmesį kiekvienai moteriai. Nijolė Jasienė be galo puoselėja ir myli tautiškumą, todėl moteris yra Mosėdžio folkloro ansamblio narė. Už savo kūrybą ir indėlį yra gavusi apdovanojimą „Kūrybiškiausia rajono moteris“. Negana to, 2021 metais gautas padėkos raštas už aukštus pasiekimus kūrybinėje veikloje. Padėkos raštas pasirašytas LPS „Bočiai“ sąjungos pirmininko. Dar prieš kelis mėnesius moteris 4 metus, be pertraukų, slaugė savo neįgalų tėvelį. Visi, kurie pažįsta Nijolę, galėtų pasakyti, jog ji yra komunikabili, ypatingai nuoširdi, atsakinga, nuolat ieškanti naudingų ir naujų idėjų, veiklų asmenybė.

Be viso to, Nijolė Jasienė, turėdama neįgalumą dėl širdies ligos, dirba pieno surinkėja – laborante ir padedama vaikų net užsiima individualia veikla – švenčių įrangos nuoma ir švenčių organizavimu vaikams. Ne kartą savo paslaugas Nijolė dovanojo be jokio atlygio. Nominantės didžiausia aistra – kurti eiles, apsakymus, istorijas. Artimoje ateityje planuoja išleisti savo knygą, kad paliktų svarbų atminimą savo 7 anūkams, kuriems ji skiria daug dėmesio ir laisvo laiko.

Nijolė Jasienė yra verta apdovanojimo ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Tai dorai gyvenusios, sąžiningai ir su atsidavimu auginusios vaikus, mamos pavyzdys, bei aktyvios ir veiklios moters pavyzdys, kuriuo galima didžiuotis.