Mosėdžio seniūnijoje kultūrinio gyvenimo ašis – tradicijos, etnokultūra, edukacijos, parodos

Paskelbta 2 gegužės, 2024 m., skiltyje Naujienos

Kultūra yra įvairi, spalvinga ir labai svarbi vietos bendruomenei bei svečiams dėl unikalių, įdomių patirčių. Šiandien Mosėdyje vykusiame susitikime su rajono kultūros darbuotojais dar kartą tuo įsitikinta.

Apie aktyvų kultūrinį gyvenimą Mosėdžio seniūnijoje išsamiai pasakojo Skuodo rajono kultūros centro Mosėdžio skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Bronislava Gadeikienė.

Savivaldybės vicemerė Audronė Pitrėnienė akcentavo, kad Bronislava Gadeikienė yra žmogus orkestras. Vykdoma kultūrinė veikla puikiai atskleidžia B. Gadeikienės atsakingą požiūrį į darbą. Ji pati veda gausybę edukacijų, organizuoja ypatingą kiekį parodų, renginių, koncertų, švenčių. Tai nuostabi kūrybiškumo išraiška. Iš Bronislavos Gadeikienės nuveiktų darbų galima daug ko pasimokyti.

Su Bronislava Gadeikiene kartu dirba puikiai savo darbą išmanančios meno vadovės Vita Pajarskienė ir Zita Šlečkuvienė. Vita Pajarskienė vadovauja dvejiems kolektyvams: moterų vokaliniam ansambliui „Volungėlės“ ir Mosėdžio skyriaus folkloro ansambliui, Zita Šlečkuvienė – Skuodo rajono kultūros centro Mosėdžio skyriaus moterų liaudiškų šokių kolektyvui „Lelija“.

Visi susitikimo dalyviai vieningai sutarė, kad Mosėdis garsėja įsišaknijusiomis tradicijomis, populiariais renginiais, kurie metai iš metų sukviečia žmones laiką leisti kartu. Kultūrinėje veikloje daug dėmesio skiriama etnokultūrai, amatams, tam, ką sukūrė Mosėdžio šviesuolis, gydytojas, akmenų muziejaus įkūrėjas Vaclovas Intas.

Apžvelgus kultūros sritį Mosėdžio seniūnijoje, susitikimo dalyviai pasiskirstė į grupeles pagal turimą veiklos patirtį ir aptarė darbus, kurie, jų nuomone, daro įspūdį bei pateikė po pastebėjimą, ką dar būtų galima įtraukti į darbų sąrašą.

Ypatingai pasidžiaugta seniūnijoje puoselėjamu bendradarbiavimu, edukacijomis, parodomis, pasirenkamomis išskirtinėmis erdvėmis įvairiems renginiams. Atkreiptas dėmesys, kad žmonėms reikėtų pasiūlyti daugiau profesionaliojo meno, komercinių renginių.

Dar vienas svarbus susitikimo momentas – praktinė užduotis, kurios metu atsiskleidė, kaip kiekvienas žmogus, girdėdamas tą patį tekstą, jį suvokia skirtingai, tuos pačius veiksmus atlieka skirtingai. Tai graži asociacija su tuo, kad kiekvienas žmogus išties yra originalus. Ir net atliekant tas pačias kultūros darbuotojo funkcijas, jas kiekvienas atlieka pagal save, kiekvienas turi savo technikas, darbo stilių.

Kitas tokio pobūdžio susitikimas numatomas Barstyčių seniūnijoje. Šiandienos susitikimą moderavo Savivaldybės vicemerė Audronė Pitrėnienė.

Renginio akimirkos: