Mosėdžio gimnazijoje JAV lietuvių ir vietos žmonių aukomis įrengta moderni specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams skirta klasė

Paskelbta 20 spalio, 2021 m., skiltyje Naujienos

„Išsipildė svajonė..“, – pristatydama naują, modernią, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams skirtą klasę, sakė gimnazijos direktorė Audronė Šverienė.

Ši ypatinga klasė įrengta JAV lietuvių organizacijos „Saulutė“ ir geranoriškų vietinių žmonių aukomis, siekiant, kad visiems vaikams būtų lygios galimybės lavintis.

 

 

„Nors surinkti lėšas Amerikoje tokiems darbams nėra lengva, tačiau rezultatai, kuriuos matome, mus išties įkvepia “, – savo mintimis klasės atidarymo metu dalinosi savanorė, paramos vaikams organizacijos „Saulutė“ pirmininkė Daina Siliūnienė.

„Skambinau su pasiūlymu, ir jau skambindamas žinojau, kad Mosėdžio seniūnė ir Mosėdžio gimnazijos direktorė gali viską įgyvendinti, žinojau, kad viskas bus gerai, taip ir yra, turime klasę tiems vaikams, kuriems tikrai reikia pagalbos ir iš kurių išaugs nuostabūs, gabūs, brandūs žmonės“, – sakė organizacijos „Saulutė“ įgaliotas asmuo Lietuvoje Artūras Žilys.

Klasėje mokosi 17 specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų, taip pat čia lankosi dar 52 vaikučiai, kuriems reikalinga logopedo pagalba.

Klasė suskirstyta į komunikacinę, pažintinę, meninę, atsipalaidavimo, sensorinę, individualios veiklos erdves.

Prie klasės įrengimo darbų  dar prisidėjo penki buvę Mosėdžio gimnazijos mokiniai.

„Nuoširdžiai dėkoju svečiams už didžiulę dovaną gimnazijai, už paramą vietos šeimoms, bendruomenės nariams. Jūs suteikėte galimybes specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams sparčiau integruotis, gauti pilnavertį ugdymą aplinkoje, kuri jiems artima, jauki ir kurioje gausu naujausios mokymuisi reikalingos įrangos. Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie šios klasės įrengimo, visų dirbusių indėlis labai svarbus “, – džiaugdamasis pokyčiais gimnazijoje, sakė Savivaldybės meras Petras Pušinskas.

Naujai įrengta klase taip pat pasidžiaugė Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Loreta Vasiliauskienė.

Svarbu paminėti ir tai, kad be šios klasės įrengimo Daina Siliūnienė ir Artūras Žilys dar rūpinosi keliomis Skuodo rajono šeimomis, kuriose yra vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, teikė pagalbą šioms šeimoms.

JAV lietuvių organizacija „Saulutė“ veikia nuo 1993 m., organizacijos tikslas nuo pat pradžių buvo padėti vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi  poreikių. Organizacijos nariai dirbo su našlaičiais, padėdavo vargingai gyvenančioms šeimoms. Kasmet įgyvendinami įvairūs labdaros projektai.