Mosėdyje aukšto meistriškumo dviračių varžyboms startą davė profesionali Lietuvos treko dviratininkė, olimpietė Svetlana Pauliukaitė-Dräger

Paskelbta 11 birželio, 2021 m., skiltyje Naujienos

Šiandien Mosėdžio miestelyje gausu aukšto meistriškumo dviratininkų – startavo jaunimo dviračių varžybos daugkartinės Lietuvos čempionės, Europos, pasaulio ir  olimpinių varžybų dalyvės dviratininkės Svetlanos Pauliukaitės taurei laimėti. Varžybos tęsis dvi dienas: šiandien įvyko pavienio starto varžybos, o šeštadienį numatomos grupinės. Turnyras skiriamas nusipelniusiam dviračių sporto treneriui Alfonsui Lenkiui atminti.

Varžybų pradžią paskelbė pati Svetlana Pauliukaitė-Dräger. „Linkiu sėkmingų varžybų, tačiau nepamirškime, kad ne visada svarbiausia yra laimėti, ypatingai svarbu, ko varžybos Jus išmoko ir kaip jos padeda jums tobulėti“, – sveikindama dalyvius sakė Svetlana Pauliukaitė-Dräger.

Svetlana Pauliukaitė-Dräger daug kartų tapo Lietuvos čempione, dukart tapo Europos čempione, pasaulio čempionatuose dukart užėmė šeštąją vietas, o 2008 atstovavo Lietuvą Pekino olimpinėse žaidynėse.

Sėkmingų varžybų dviratininkams taip pat linkėjo Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė ir Savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius. Abu minėjo, kad ypatingai didžiuojamasi, jog Mosėdyje augusi sportininkė nepamiršta savo krašto ir čia grįžta, turėdama aiškų tikslą – sudominti kuo daugiau vaikų dviračių sportu ir turnyrą, skirtą Alfonsui Lenkiui atminti, ilgainiui išauginti iki tarptautinio.  Šiais metais varžybose dalyvauja jauniai ir jaunučiai dviratininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Utenos ir Šilalės.  Šių varžybų mecenatės yra Svetlana Pauliukaitė ir Raminta Lampsatytė. Nugalėtojų laukia ne tik diplomai, bet ir piniginiai prizai.

Šeštadienį 15.30 val. vyks varžybų nugalėtojų ir prizininkų iškilmingas apdovanojimas. Po šios svarbios renginio dalie 16 val. vyks Svetlanos Pauliukaitės ir Ramintos Lampsatytės miestelio bendruomenei dovanojamas koncertas Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejaus parke.

Koncerto metu metu muzikinius kūrinius atliks prof. Raminta Lampsatytė (fortepijonas, Berlynas, Vilnius), Alejo Ruiz (tenoras, Argentina), Romanas Kudriašovas (baritonas, Lietuva), Ugnė Lampsatytė (fortepijonas, Klaipėda).