Lenkimuose bus statomas saulės parkas

Paskelbta 2 birželio, 2023 m., skiltyje Naujienos

UAB „Skuodas renew“  Lenkimų seniūnijoje per ateinančius kelerius metus planuoja pastatyti 380 MW saulės elektrinę. Pasak įmonės direktoriaus Andriaus Čypo, šis parkas bus vienas iš didžiausių Baltijos šalyse.

Planuojama teritorija apims apie 500 ha teritoriją, kuri driekiasi šalia Juodeikių, Žemytės bei Pakalniškių gyvenviečių. Įmonė glaudžiai bendrauja su vietiniais gyventojais ir žemės ūkio sklypų savininkais.

Saulės elektrinės visai teritorijai atliktas Poveikio aplinkai vertinimas. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba šiam projektui yra išdavusi Leidimą Plėtrai 380MW saulės elektrinei.

Įmonės atstovas džiaugėsi glaudžiu bendradarbiavimu su Skuodo rajono savivaldybe, Lenkimų seniūnija bei Lenkimų kaimo bendruomene. Vystytojas tikisi, kad finansinę naudą, pastačius saulės parką, pajus ne tik Skuodo savivaldybė, bet ir vietinės bendruomenės ir  Lenkimų seniūnijos gyventojai.

Tokio dydžio saulės parkas per metus tikimasi sugeneruos tiek elektros energijos, kurios pakaktų 40 tūkst. gyvenamųjų namų ūkių.

Esant palankios sąlygoms vystytojas tikisi, kad saulės parko statyba galėtų prasidėti 2024 metų pabaigoje – 2025 m pradžioje.

 

Rūta RONKAUSKIENĖ

„Mūsų žodis“

Rūta RONKAUSKIENĖ

„Mūsų žodis“