Kviečiame registruotis į respublikinį „Atliekų kultūros“ egzaminą

Paskelbta 13 balandžio, 2022 m., skiltyje Naujienos

Kviečiame registruotis į respublikinį „Atliekų kultūros“ egzaminą

Šią savaitę prasidėjo registracija į trečiąkart Lietuvoje vykstantį respublikinį „Atliekų kultūros“ egzaminą. Tai yra puiki proga šalies moksleiviams bei suaugusiems pagilinti žinias apie aplinkosaugą, tvarią gyvenseną, tinkamą atliekų tvarkymą.

Norintys dalyvauti egzamine jau gali registruotis internetinėje platformoje https://egzaminas.atliekukultura.lt/. Virtualus egzaminas vyks 2022 m. balandžio 28 d.

Registracijos metu kiekvienam dalyviui bus sukurta asmeninė paskyra. Joje matysite savo rezultatus, galėsite parsisiųsti dalyvavimą egzamine patvirtinantį diplomą.

Taip pat minėtoje internetinėje platformoje gali būti kuriamos ir registruojamos klasių, grupių, švietimo įstaigų paskyros. Taip bendraamžių komandos galės varžytis tarpusavyje. Dėl prizų rungsis geriausiai pasirodę atskiri dalyviai, tiek ir jų grupės – mokyklos, moksleivių klasės, įmonės, įstaigos ir t.t.

Daugiausia teisingų atsakymų pateikę dalyviai, mokyklos, klasės bus apdovanoti savivaldybių, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, privačių asmenų, organizacijų ir egzamino partnerių – regioninių atliekų tvarkymo centrų įsteigtais specialiais prizais.

Egzaminas, kaip įprasta, vyks testo forma. Dalyviai bus grupuojami pagal tris amžiaus grupes: 1-4 klasių mokiniai, 5-10 klasių mokiniai bei 11 klasių mokiniai ir vyresni asmenys. Priklausomai nuo teisingai atsakytų klausimų skaičiaus, dalyviai bus apdovanoti virtualiais Pažengusiojo, Žinovo arba Eksperto diplomais.

Informacija apie egzamino vykdymo tvarką skelbiama https://egzaminas.atliekukultura.lt/. Taip pat šioje svetainėje pateikiamas įvairių temų žinynas, kurį rekomenduojama paskaityti besidomintiems tvarumu ir norintiems daugiau sužinoti apie atliekų tvarkymą, aplinkosaugą bei dalyvauti egzamine.