Kęstutis Subačius: „Skuodo kraštas unikalus savo gamta, istorija ir svarbiausia – jo žmonėmis“

Paskelbta 21 birželio, 2021 m., skiltyje Naujienos

Praėjusį penktadienį Skuodo rajono savivaldybės vadovams ir Savivaldybės administracijos specialistams, kurie suteikė reikalingą informaciją, įteikta ypatingai vertinga dovana – didžiulė, istorinė knyga „Skuodas: kraštas ir miestas“. Jos autorius Kęstutis Subačius, kadaise dirbęs Skuode, tądien pats buvo atvykęs ir plačiau papasakojo apie knygą, jos rašymo procesą.

„Ši knyga tarsi atidengia visą Skuodo karštą, kuris pasižymi unikalia istorija. Turite didžiulį paveldą, tad verta jį panaudoti dabarčiai. Norėjau tam kraštui atiduoti duoklę, kad nenueitų užmarštin tai, ką žinau“, – sakė Kęstutis Subačius.

Skuodo rajono savivaldybės meras taip pat pasidžiaugė, kad tiek daug istorinių faktų vienoje vietoje. Minėjo, kad tai lyg Skuodo krašto enciklopedija. Ji yra skirta tiems, kas nori pažinti savo gimtinę, savo tėvų žemę.

Kęstutis Subačius įvardijo, kad Skuodo krašto istorija yra visos šiaurės vakarų Lietuvos istorijos klodai. Tai lietuvių etnokultūrinės grupės – žemaičių – kultūros specifinis sluoksnis. Šiose žemėse vyko gilūs kuršių, sūduvių ir lietuvių kultūrų susiliejimo procesai, kurių veikiama formavosi etnokultūrinė žemaičių grupė, viena iš tarpinių vakarų baltų grandžių tarp rytų baltų, kurių sąveikoje gimė lietuvių tauta.

Kaip pat knygos autorius pažymi, kad labai svarbus sutapimas – knyga išleista esant Skuodo miesto kūrėjo Jono Chodkevičiaus sūnaus, Jono Karolio Chodkevičiaus 400-osioms mirties metinėms, garsaus, Lietuvos valstybės veikėjo, įnešusio indėlį į švietimo, mokslo, kultūros plėtrą. Šia knyga pagerbiamos iškilios krašto asmenybės.

Rudenį planuojamas knygos pristatymas.