Įvyko respublikinio eilėraščių konkurso „Gyvenimas trumpas, o laikas ir erdvė – amžini“ užbaigtuvės – nugalėtojų apdovanojimo šventė

Paskelbta 20 lapkričio, 2023 m., skiltyje Naujienos

2023 m. lapkričio 18 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje vyko respublikinio eilėraščių konkurso „Gyvenimas trumpas, o laikas ir erdvė – amžini“ užbaigtuvės – nugalėtojų apdovanojimo šventė.

Skuodo literatų klubo „Nojus“ tikslas – Lietuvoje garsinti Skuodo rajoną ir didinti jo patrauklumą. Tai „nojiečiai“ daro ne tik respublikiniuose renginiuose (kur dažnai atstovauja ne tik Skuodo rajonui, bet ir visai Žemaitijai) skaitydami savo kūrybą, bet ir parengtais bei vykdomais projektais.

Šiemet Skuodo literatų klubo parengtas bei Savivaldybės administracijos dalinai finansuojamas projektas „Skuodas – tai Stasys Jonauskas“, skirtas mūsų miesto pirmojo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 770 metų jubiliejui ir šviesaus atminimo poeto (devynių prestižinių premijų laureato, Skuodo garbės piliečio) Stasio Jonausko 75-osioms gimimo metinėms paminėti. Projekto esmė – surengti Skuodo rajone tai, ko dar niekada nebuvo, t. y. respublikinį eilėraščių konkursą. Jo pavadinimui „Gyvenimas trumpas, o laikas ir erdvė – amžini“ pasirinkta S. Jonausko eilėraščio eilutė. Ir tikslas per skuodiškio poeto kūrybą šalyje garsinti Skuodo vardą pasiektas: konkurse dalyvavo net 74 autoriai (ir pripažinti kūrėjai, ir kuriantys moksleiviai) iš 27-ių Lietuvos savivaldybių – Skuodo, Kretingos, Mažeikių, Plungės, Radviliškio, Joniškio, Kelmės, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Biržų, Rokiškio, Marijampolės, Ukmergės, Šiaulių, Telšių, Anykščių, Jonavos, Zarasų, Panevėžio, Molėtų, Šakių, Šilutės, Kalvarijos, Pakruojo, Elektrėnų, Pasvalio – bei užsienio, t. y. Norvegijos! Pageidaujantys konkurso dalyviai lapkričio 18 d. 13 val. turėjo galimybę sudalyvauti ekskursijoje po Skuodo miestą su licencijuotu gidu.

Renginio ir vykdyto projekto rengėjas – Skuodo literatų klubas „Nojus“, partneriai – Skuodo rajono savivaldybė ir Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka.

Už pateiktą informaciją apie renginį dėkojame Skuodo literatų klubo „Nojus“ pirmininkei Daliai Zabitienei, o už įamžintas akimirkas – fotografui Petrui Malūkui.