Informacija socialiai remtiniems gyvūnų augintojams bei gyvūnų globėjams

Paskelbta 12 balandžio, 2022 m., skiltyje Naujienos

Informacija socialiai remtiniems gyvūnų augintojams bei gyvūnų globėjams

Socialiai remtini asmenys bei gyvūnų globėjai, laikantys šunis, kates bei šeškus, atvestus iki 2021 m. gegužės 1 d., gali gauti kompensaciją už ženklinimo mikroschemomis bei registracijos Gyvūnų augintinių registre (Augintinių registras) paslaugą. Kompensuojama ne daugiau kaip 15 Eur (įskaitant PVM) už vieno gyvūno augintinio ženklinimo ir registravimo paslaugas. Į šią sumą įskaičiuota gyvūnui augintiniui ženklinimo metu įvestos mikroschemos kaina bei išlaidos, patirtos už suteiktas gyvūno augintinio ženklinimo ir registravimo paslaugas.
Gyvūnų ženklinimo ir registravimo Augintinių registre paslaugą teikti turi teisę veterinarijos gydytojas, turintis veterinarijos praktikos licenciją, arba asmuo, baigęs kačių, šunų ir šeškų ženklinimo ir jų duomenų teikimo Augintinių registrui mokymus ir turintis mokymų baigimo patvirtinimo dokumentą (Paslaugos teikėjas).
Kai gyvūnai paženklinti ir užregistruoti nuo 2021 m. gegužės 1 d. iki 2021 m. gruodžio 31 d., prašymą dėl kompensacijos NMA teikia socialinės pašalpos gavėjas ar gyvūnų globėjas, o kai gyvūnai yra paženklinti ir užregistruoti nuo 2021 m. gruodžio 31 d. iki 2022 m. gegužės 1 d., prašymą dėl kompensacijos NMA teikia Paslaugos teikėjas.