Ikimokyklinukams vykdomos prevencinės praktinės paskaitos sveikatos saugos klausimais

Paskelbta 16 kovo, 2023 m., skiltyje Naujienos

Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelio darželio priešmokyklinės grupės vaikai su auklėtoja ir auklyte  aplankė Skuodo rajono savivaldybės Ylakių ugniagesių komandą, kurioje atidžiai klausėsi Savivaldybės administracijos vyriausiosios specialistės Editos Jautakienės pateiktos informacijos apie šių dienų gręsiančius pavojus. Akcentuota, kad saulutės spinduliai sparčiai vandens telkiniuose tirpdo ledą, kad vaikai vieni be suaugusiųjų neliptų ant dar užšalusių vandens telkinių, nežaistų šalia vandens telkinių. Priminta, apie saugią gyvenseną užtikrinančius faktorius: rizikos suvokimą, žinias, saugaus elgesio įpročius bei saugios aplinkos kūrimą, artėjantį „kepsnių“ sezoną. Vaikai žinojo, kad kepsnines būtina statyti kuo toliau nuo pastatų, priminta, kad turi būti nemažesnis nei 6 metrų atstumas, kalbėta apie saugų elgesį miškuose, juk miške negalima šiukšlinti, nepalikti stiklo šūkių, kad neužsidegtų miško paklotė. Draudžiama palikti be priežiūros besikūrenančias laužavietes.
Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Mindaugas Jazbutis vaikams priminė apie dūmų detektorių svarbą. Dūmų detektoriaus garsinis signalas įspėja apie kilusį gaisrą ir gali išgelbėti Jums gyvybę. Klausta, kaip reikėtų evakuotis iš uždūminto pastato, informuota, kad užsiliepsnojus pastate liepsnai, liepsnos dūmai kyla į viršų, todėl iš uždūmintos patalpos reikėtų išeiti pažeme. Kalbėta ir apie smalkių detektorius, jie turi būti kabinami nuo žemės apie 50 cm aukštyje. Pasidžiaugta, kad visiems žinomas bendrasis pagalbos numeris yra 112 ir kokiu tikslu jį rinkti, o rinkti tik iškilus pavojui.
O apie ugniagesio-gelbėtojo profesijos svarbumą ir atsakomybę kalbėjo Skuodo rajono Ylakių komandos skyrininkas Bronius Šaulys ir ugniagesys-gelbėtojas Marius Jakštas.
Ugniagesiai-gelbėtojai atlieka visuomenei naudingą veiklą, turi būti drąsūs, ištvermingi, o pagrindinė funkcija gelbėti žmonių gyvybes ir turtą.

 Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Edita Jautakienė