Gavus grasinančius pranešimus – vadovautis NKVC rekomendacijomis

Paskelbta 16 spalio, 2023 m., skiltyje Naujienos
Skuodo rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, reaguodamas į gautus pranešimus apie grasinimus ugdymo įstaigoms – mokiniai, mokytojai, techninis personalas nukreipti į saugią vietą, užtikrinant visos bendruomenės saugumą, vadovaujantis Nacionalinio valdymo krizių centro rekomendacijomis.
Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC) atidžiai stebi situaciją, susijusią su platinamais grasinančias pranešimais ugdymo įstaigoms ir kartu su Policijos departamentu bei Valstybės saugumo departamentu teikia turimą informaciją apie situaciją.
Melagingais pranešimais ir panašaus pobūdžio veiksmais siekiama kelti įtampą ir paniką visuomenėje, trikdyti ir destabilizuoti institucijų darbą, didinti nepasitikėjimą. Išaugus geopolitinei įtampai, Lietuva ir kitos Baltijos šalys yra nuolatiniai priešiškų valstybių informacinių-kibernetinių atakų taikiniai.
Lietuvoje terorizmo grėsmės lygis išlieka žemas. Raginame piliečius išlikti ramiais ir nepasiduoti provokacijoms.
Ugdymo įstaigoms, gavusioms tokio pobūdžio grasinimus, rekomenduojame:
1. Išlikti budriais ir ramiais, nuraminti aplinkinius, nepasiduoti provokacijoms;
2. Informuoti Policiją bendruoju pagalbos numeriu 112;
3. Esant galimybei apžiūrėti patalpas, vaizdo kamerų įrašus ir, neradus įtartinų objektų, tęsti ugdymo procesą;
4. Laukti atvykstančių pareigūnų, kurie apžiūrės patalpas.

 

Visos institucijos bendradarbiauja valdant situaciją, ugdymo ir kitas įstaigas raginame išlikti ramiems bei stebėti oficialių institucijų skelbiamą informaciją.