Gausybės žvakučių šviesa išreikšta pagarba organų donorams

Paskelbta 11 spalio, 2021 m., skiltyje Naujienos

Žvakės – šviesos ir prisikėlimo simbolis – šiandien apšvietė Skuodo miesto centrinę aikštę. Gausybės žvakučių šviesa išreiškia pagarbą organų donorams.

Kasmet spalio antrąjį šeštadienį Lietuvoje ir visoje Europoje minima organų donorystės diena. Ši svarbi diena jau ketvirtus metus paminėta ir Skuode.

Tegul Skuodo miesto centrinėje aikštėje sklindanti šviesa kviečia atkreipti dėmesį į organų donorystę, transplantaciją, skatina kiekvieną iš mūsų susimąstyti, ar išeidami iš šio pasaulio norėtume padaryti paskutinį gerą darbą ir padovanoti savo organus tiems, kurie serga ir negali gyventi pilnaverčio gyvenimo.

Nacionalinio transplantacijos biuro pranešime žiniasklaidai skelbiama, kad šiuo metu organų laukia apie 300 sergančių žmonių, tarp jų yra 5 vaikai.

Nuoširdžiai dėkojama visiems, dalyvavusiems akcijoje ir parodžiusiems solidarumą.

Akcijos sumanytoja – Lietuvos asociacija „Gyvastis“. Akciją pirmą kartą organizuoti Skuode pasiūlė Živilė Baublienė, ketvirtus metus iš eilės akcijos organizavimo darbais rūpinasi Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė, akcijos idėją taip pat palaiko ir kiti Skuodo rajono savivaldybės vadovai, Tarybos nariai, Skuodo miesto seniūnija, Skuodo rajono kultūros centras.