Europos Parlamento narys Bronis Ropė lankėsi Skuode ir susitiko su ūkininkais

Paskelbta 28 gegužės, 2024 m., skiltyje Naujienos

Šiandien Skuodo rajono savivaldybėje lankėsi Europos Parlamento narys Bronis Ropė. Jis yra Žemės ūkio ir kaimo plėtros bei Regioninės plėtros komitetų narys. Svečią pasitiko Savivaldybės vadovai. Organizuotas susitikimas su rajono ūkininkais.

Susitikimo metu europarlamentaras palietė itin aktualius klausimus žemdirbiams, ūkininkams, kalbėjo apie daugiamečių pievų atstatymą, pieno krizės suvaldymą. Pastaroji tema išplėtota labiau, pateikė pavyzdį, kaip pieno krizę įveikė Ispanija – šioje šalyje priimti teisės aktai, draudžiantys supirkti produkciją, taip pat ir žaliavinį pieną už žemesnę kainą nei yra savikaina. Pateiktas požiūris, kad Lietuvos institucijos jau dabar galėtų pradėti taikyti tokį ispanų sukurtą modelį.

Bronis Ropė plačiau papasakojo apie savo darbą ir veiklą Europos Parlamente, užsiminė, kad ne kartą kėlė klausimus, teikė pasiūlymus dėl tiesioginių išmokų sulyginimo tarp Europos šalių, akcentavo, kad ūkininkaujantis žmogus turi oriai dirbti ir uždirbti, ūkininko veikla turi būti tikslinga ir užtikrinanti stabilias pajamas. Deja, Lietuvos ūkininkams skiriama išmokos dalis tesieks 80 proc. Europos vidurkio.

Susitikime B. Ropė pateikė informacijos apie Sanglaudos fondą, lėšų naudojamą ir teisingą paskirstymą regionams.