Didžiausio Lietuvos akmens aplinka bus atnaujinta

Paskelbta 23 birželio, 2021 m., skiltyje Aktualu, Naujienos

Savivaldybės administracija su UAB „Kuršasta“ sudarė rangos darbų sutartį dėl Puokės (Bartyčių) akmens – gamtos paminklo ir jo aplinkos sutvarkymo ir pritaikymo lankymui. Darbų kaina – 86 941,00 Eur. Lėšas skyrė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, o Savivaldybė 2020 m. pasirūpino projekto parengimu ir projekto ekspertize.

Barstyčių akmuo viso rajono pasididžiavimas, tad Savivaldybės vadovai džiaugiasi, kad yra galimybių šio lankytino objekto aplinką labiau išpuoselėti.

Bus įrengiami skelto / pjauto akmens plokščių dangos takai. Numatoma pastatyti gamtinėje aplinkoje derančius suoliukus ir įrengti stoginę, ugniavietę, priedangą lauko tualetui ir atliekų konteineriams.

Objekto mitologijai atskleisti įrengiama edukacinė kompozicija.

Informacija apie gamtos paveldo objektą bus plačiau pateikiama informaciniame stende.

Lankytojų patogumui įrengiamas dviračių stovas.

Bus demontuojama susidėvėjusi ar objektą, jo aplinką užgožianti įranga ir statiniai: esama pavėsinė, suoliukai, stalai, betoniniai laiptai, lauko tualetas, šiukšlių konteineriai, betono plytelių danga, ardymo metu pažeisti plotai bus užpilami derlingo dirvožemio sluoksniu, apsėjami žolėmis.

Numatoma atlikti vandens telkinio (kūdros) pakrančių lėkštinimą, planiravimą, velėnavimą.

Teritorijos sausinimui numatomas plastikinių drenažo vamzdžių su filtracine medžiaga įrengimas.

Remontuojama esama akmeninė sienutė prie automobilių stovėjimo aikštelės, įrengiamas paviršinio kritulių vandens nuvedimo akmenbetonio latakas kritulių vandeniui iš aikštelės pašalinti.