Dėl tekstilės atliekų tvarkymo

Paskelbta 8 rugpjūčio, 2023 m., skiltyje Naujienos

Skuodo miesto ir rajono gyventojams primename, kad atliekų turėtojai buityje susidarančias tekstilės atliekas privalo atskirti nuo kitų komunalinių atliekų jų susidarymo vietoje ir tinkamai jas pašalinti.

Nuo 2019 metų Skuodo mieste ir rajone vykdomas tekstilės atliekų surinkimas. Tam tikslui iš viso yra pastatyta 15 bendro naudojimo tekstilės atliekų surinkimo konteinerių (7 – Skuodo mieste ir po vieną kiekvienos kaimiškos seniūnijos teritorijoje):

Aleksandrijos seniūnijos teritorijoje, Aleksandrijos k., Liepų g. 1 (automobilių stovėjimo aikštelė prie seniūnijos pastato).

Barstyčių seniūnijos teritorijoje, Barstyčių mstl., Skuodo g. 2 (prie seniūnijos pastato).

Ylakių seniūnijos teritorijoje, Ylakių mstl., Sedos g. 3 (prie seniūnijos pastato, vidiniame kieme).

Lenkimų seniūnijos teritorijoje, Lenkimų mstl., S. Daukanto g. 59 (automobilių stovėjimo aikštelė prie seniūnijos pastato).

Mosėdžio seniūnijos teritorijoje, Mosėdžio mstl., Šačių g. 7 (šalia antrinių žaliavų, pakuočių atliekų surinkimo konteinerių).

Notėnų seniūnijos teritorijoje, Notėnų k., Notės g. 30 (prie seniūnijos pastato esančių atliekų surinkimo konteinerių).

Skuodo miesto seniūnijos teritorijoje:

  • Skuodas, Vaižganto g. 27 (automobilių stovėjimo aikštelėje, šalia žaliųjų atliekų surinkimo konteinerių);
  • Skuodas, Klevų g. / J. Chodkevičiaus g. sankr. (šalia antrinių žaliavų, pakuočių atliekų surinkimo konteinerių);
  • Skuodas, Kęstučio g. / Tulpių g. sankr. (šalia antrinių žaliavų, pakuočių atliekų surinkimo konteinerių);
  • Skuodas, Vaižganto g. 8 (šalia mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų, pakuočių atliekų surinkimo konteinerių);
  • Skuodas, Algirdo g. 4 (šalia mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų, pakuočių atliekų surinkimo konteinerių);
  • Skuodas, Algirdo g. 11 (šalia mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų, pakuočių atliekų surinkimo konteinerių);
  • Skuodas, Šatrijos g. 6 (šalia mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų, pakuočių atliekų surinkimo konteinerių).

Skuodo seniūnijos teritorijoje, Daukšių k., Mosėdžio g. 36 (prie parduotuvės esančiame kieme).

Šačių seniūnijos teritorijoje, Šačių k., Beržo g. 1 (prie seniūnijos pastato).

Šie konteineriai aptarnaujami kartą per mėnesį.

Primename, kad į tekstilės atliekoms skirtą konteinerį galima dėti švarius drabužius, avalynę, rankines, diržus, užuolaidas, patalynės užvalkalus, minkštus (pliušinius, medžiaginius) žaislus.

Tekstilė, prieš ją išmetant į tam skirtą konteinerį, turi būti švari, sausa ir sudėta į plastikinius maišelius. Įmetus į konteinerį maišelį, prašome uždaryti konteinerio dangtį.

Matant, kad tekstilės atliekų surinkimo konteineris yra pilnas, prašome nepalikti tekstilės atliekų ar maišų su jomis greta šio konteinerio, nes tai yra draudžiama, be to, dėl meteorologinių reiškinių (kritulių, vėjo ir pan.) poveikio šalia konteinerio palikta tekstilė gali būti užteršta, sugadinta ir taip tapti nebetinkama antriniam panaudojimui.

Primename, kad gyventojai nemokamai visas tekstilės atliekas gali atiduoti ir didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje, adresu: Skuodo r. sav., Puodkalių k., Piliakanio g. 20 (kontaktinis aikštelės vadybininko telefono numeris – 8 630 08936). Į šią aikštelę galima pristatyti ir tokias tekstilės atliekas, kaip pagalves, antklodes, kurias dėl jų gabaritų ir tekstilės atliekų surinkimo konteinerių konstrukcinių pritaikymo galimybių negalima išmesti į šį konteinerį.

Reikėtų daugiau dėmesio skirti ir tekstilės atliekų prevencijai. Raginame keisti įpročius ir įsigyti mažiau, bet kokybiškų tekstilės gaminių, pratęsti tekstilės gyvavimo laikotarpį, perduodant kitiems dar gerus naudoti daiktus, nebereikalingus perdarant ar pritaikant juos kitai paskirčiai. Tvarkinga, pakartotiniam naudojimui tinkama dėvėta tekstilė gali būti atiduodama ir įvairioms labdaros organizacijoms.

Informaciją parengė Skuodo rajono savivaldybės Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojas M. Perminas