Dėl renginių ir panašių veiklų apribojimų miško žemėje

Paskelbta 15 birželio, 2023 m., skiltyje Naujienos

Informuojame, kad gautas raštas iš Valstybinės įmonės miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio, kuriame savivaldybių administracijos įpareigotos perspėti dėl renginių ir panašių veiklų apribojimų miško žemėje.

Vadovaujantis LR Miškų įstatymo 8 straipsnio bei Lankymosi miške taisyklių, neplanuoti bei neišduoti leidimų masiniams renginiams miško žemėje arba teritorijose šalia miškų.

Primename, kad nuo balandžio 1 d. iki rugsėjo 30 d., miškų gaisringumo klasė kasdien skelbiama Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos ir valstybės įmonės Valstybių miškų urėdijos internetinėje svetainėje bei skelbiama žiniasklaidos priemonėmis.

Miške prašoma elgtis atsakingai:

  • važinėti tvarkingomis transporto priemonėmis;
  • atsakingai atlikti miško ruošos darbus;
  • nepalikti stiklo šukių ir kitų šiukšlių;
  • laužus būtina kūrenti tik tam skirtose vietose, o užkurtą laužą nuolatos prižiūrėti, išvykstant iš miško jį užgesinti užpilant žemėmis ar vandeniu, kol visiškai nustos rusenti;
  • pamačius miško gaisrą, būtina užgesinti ugnį ir neleisti jai išplisti į didesnius plotus. Užgesinti galima šiomis priemonėmis: užplakant liepsną medžių šakomis, užtrypiant kojomis arba užkasant žemėmis, užpilant vandeniu;
  • jei matote, kad ugnies įveikti nepavyks, nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pasišalinkite ta kryptimi, iš kur pučia vėjas.

Ypatingai prašome visų gyventojų ir miško lankytojų miškingose vietose elgtis atsakingai, nes bet kokia sukelta žiežirba  gali baigtis didele nelaime.