Civilinės saugos funkcinės pratybos Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejuje

Paskelbta 23 liepos, 2021 m., skiltyje Naujienos

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba 2021 m. liepos 20 d. surengė funkcines civilinės saugos pratybas Respublikiniame Vaclovo Into akmenų muziejuje. Pratybų vadovas – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Robertas Gurauskas.

Pratybos prasidėjo imituojant gaisro židinį Vaclovo Into akmenų muziejaus pusrūsio edukacinėje salėje. Tuo metu muziejuje buvo lankytojų. Darbuotojas, atsakingas už pastate esančių darbuotojų ir lankytojų evakavimą, saugiai juos evakavo iš pastato į numatytą susirinkimo vietą – prie Vaclovo Into paminklo. Muziejaus direktorė Gintarė Sakalauskienė telefonu, skambindama112 numeriu, informavo Skubiosios pagalbos tarnybą apie galimai kilusį gaisrą. Po 2 minučių į imituojamą gaisravietę atvyko Skuodo rajono savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Mosėdžio ugniagesių komanda. Juos pasitiko muziejaus direktorė, pranešdama apie galimai kilusį gaisrą pusrūsyje, atjungtą elektrą, iš pastato evakuotus 5 darbuotojus ir 3 muziejaus lankytojus. Mosėdžio ugniagesių gelbėtojų komanda pradėjo ruošti įrangą gaisrui gesinti. Po 15 minučių atvyko Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo priešgaisrinės tarnybos ugniagesių gelbėtojų komanda, juos pasitiko muziejaus direktorė Gintarė Sakalauskienė, informuodama apie evakuotų asmenų skaičių, atjungtą elektrą bei prašydama pirmiausia iš gaisravietės išnešti laikiną ekspoziciją – Telšių muziejaus „Alka“ skolintą Jozefo Haklo mineralų kolekciją.

Imituojamų pratybų metu gesintas gaisras bei išnešta skolinta Jozefo Haklo mineralų kolekcija. Mineralai sudėti į tam skirtus maišus ir atiduoti atsakingam muziejaus darbuotojui. Funkcinės pratybos įvyko sklandžiai, kai visi gaisro gesinimo ir gelbėjimo darbai buvo atlikti, pratybų vadovas skelbė pratybų pabaigą.

Mosėdžio seniūnijoje yra įrengtas atviro vandens telkinio paėmimo vandens šulinys, todėl siekta išsiaiškinti, ar būtų pakankamai vandens pasipildyti gaisriniams automobiliams. Nustatyta, kad esant tokiems karščiams vandens reikėtų ieškoti kitose vietose.

Vykdytas civilinės saugos mokymas, kaip naudotis gesintuvais.

Funkcines civilinės saugos pratybas stebėjo Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rokas Rozga ir  Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Edita Jautakienė.

Daugiau, kaip po pusantrų metų įvyko pirmosios funkcinės civilinės saugos pratybos, kuriose dar kartą priminta, kaip saugiai elgtis kilus gaisrui ir kokius mineralus pirmiausia reikėtų evakuoti iš pastato.

Skuodo rajono savivaldybės administracijos specialistės Editos Jautakienės, atsakingos už civilinę saugą, informacija.